Китайський виробник електромобілів xpeng представив оновлений автопілот xpilot 3.5

26

Китайський стартап xpeng, що спеціалізується на електромобілях, анонсував оновлення своєї напівавтономної системи водіння. Xpilot 3.5 позиціонується як система допомоги водієві або adas (advanced driver-assistance system). Це програмна платформа з елементами автопілота-присутність водія як і раніше необхідно.

Джерело: cnbc.com

У версії xpilot 3.5 з’явилася функція city ngp. З її допомогою машина змінює смугу руху, збільшує або зменшує швидкість, виробляє обгін, а також виїжджає на автостраду або з’їжджає з неї. Раніше система була розроблена тільки для руху по автомагістралях, проте тепер xpeng розширила її можливості, забезпечивши їзду в міських умовах. Xpilot 3.5 буде доступний як оновлення для електромобілів xpeng p5 у першій половині 2022 року.

Xpeng також розповіла про систему наступного покоління xpilot 4.0. Для роботи з цією системою автовиробник оновив і апаратну частину. Платформа отримає кілька нових функцій, в тому числі паркувальний асистент. Реліз xpilot 4.0 запланований на першу половину 2023 року. Система позиціонується як конкуруюче рішення tesla autopilot.

Крім того, xpeng випустила новий зарядний пристрій для своїх електромобілів. Як заявив виробник, всього 5 хвилин зарядки з новим пристроєм забезпечать машині запас ходу в 200 км.