Антивіруси марні: чому так вважають експерти?

441

Фахівці з комп’ютерної і мережної безпеки висловили припущення, що в майбутньому потреба в антивірусах відпаде. Вже зараз вони доводять свою неефективність у боротьбі з сучасними загрозами.

Епоха антивірусного ПО підходить до кінця. Це не тільки гіпотеза експертів, але і доведений різними випадками факт. Останнім часом почастішали випадки, коли захисне програмне забезпечення саме по собі створює небезпеку для користувачів, отримуючи максимальний доступ до системи.

Приміром, на початку липня 2016 року департамент безпеки Сполучених Штатів Америки попередив користувачів про «діри» в новій версії антивірусу Mcafee. Якщо цими помилками скористаються хакери, то зможуть отримати повний контроль над комп’ютером.

І це не єдиний випадок. Ще більш вражаючі результати досліджень надав вчений з університету Конкордії (Мохаммад Манн), який ретельно вивчив популярні захисні продукти: Kaspersky, AVG і BitDefender.

«Я був вражений їх незадовільною роботою. Деякі функції виявилися просто «пустушками», які нічого не роблять. Наприклад, попередження про відвідування небезпечних веб-сайтів».

Розробники вже прокоментували дані зауваження і заявили, що приступили до внесення відповідних змін.

Інший фахівець в області кібер безпеки, Стю Сьюверман (більш відомий як блогер KnowBe4), зазначив:

“Сучасні зловмисники більше уваги акцентують не на спробах обійти антивірус, а на способах впливу безпосередньо на поведінку користувачів”.

Людей намагаються заманити на заражені сайти, де вони будуть добровільно вказувати свої особисті дані. Подібні ресурси створюються на короткий термін, щоб антивірусне ПО не встигало оновити свої бази і захистити від загроз.

Тим не менш, поки відмовлятися від найпростіших «щитів» не варто, особливо це стосується корпоративних користувачів. Альтернативи не існує, але навіть блокування 80% вірусів – це непоганий результат. Інші ж 20% залежать виключно від людського фактору: уважності і обізнаності.