Огляд всіх помилок при активації Windows і методи усунення

545

Здравствуйте, шановні читачі. Поява нової ОС від Microsoft (мається на увазі «десятка») породило масу питань і проблем. Ви, напевно, стикалися з ситуацією, коли активувати Windows 10. У цій статті я розповім про найбільш поширені помилки і способи їх усунення.

Почну здалеку. У коментарях мене часто запитують, де зберігається інформація про активацію windows 10? Чесно, не розумію, навіщо Вам треба це знати. Система працює добре. Але якщо Вам так цікаво, то ось парочка методів перегляду ключа.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Використовуємо програму ShowKey Plus
 • Спосіб №2
 • Як активувати Windows 10?
 • Помилки активації і як з ними боротися

Використовуємо програму ShowKey Plus

Це найпростіший спосіб, який не вимагає роботи з командним рядком. Є безліч додатків, який показують ключ, але цей софт мені подобається найбільше. У чому його перевага? ShowKey Plus відображає не тільки дані про встановленій системі, але і ключ OEM в UEFI (універсальний шаблон штатного, що прийшов на зміну BIOS, і зберігається в чіпсеті).

Ось як виглядає робоче вікно програми:

Потрібна Вам інформація відображається навпроти «Installed Key». А якщо на ноутбуці (або стаціонарному ПК) «десятка» була встановлена, то дані про це показано у полі OEM Key (OEM-ключ).

Дуже зручною функцією є збереження даних в файл для подальшого зберігання (а раптом знадобиться?).

Завантажити софт можна тут:

Огляд всіх помилок при активації Windows і методи усунення
Завантажити: ShowKeyPlus
Подивитися ключ від Windows 10
Скачано: 221 розмір: 7 КБ, дата: 26.Лип.2016

Спосіб №2

Підійде тільки в тому випадку, якщо Windows 10 є передвстановленою (або була). Запускаємо утиліту командного рядка з адмін правами. Для цього вводимо cmd в рядок пошуку, а коли результат з’явиться у списку – клацаємо по ньому правою кнопкою миші. З контекстного меню вибираємо – «Запустити від імені адміністратора».

Огляд всіх помилок при активації Windows і методи усунення

В консоль вставляємо наступний рядок:

wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey

і відправляємо на запуск, натиснувши Enter. У вікні відобразиться потрібна Вам інформація. Навіщо вона потрібна? Приміром, у Вас була встановлена інша версія ОС, а Ви вирішили оновитися до «десятки». Але Вас щось не влаштувало. Ви маєте намір повернутися до використання попередньої системи. Щоб її повторно активувати потрібно знайти ключ з використанням вищезазначених методів.

Все просто! Якщо ж питання залишилися – пишіть у коментарях.

Як активувати Windows 10?

 • Встановлюємо аватар Windows 10
 • Міняємо шрифт в Windows 10 — тонка настройка
 • Блокуємо вхід в Windows 10 після неправильних спроб введення пароля
 • Як виправити помилку 0xc000000f при завантаженні Windows
 • Включаємо автоматичне очищення диска Windows 10
 • Як активувати Windows 10

Зробити це можна по-різному. Якщо не хочете «заморочуватися», то рекомендую використовувати перевірені активатори – KMS і Loader.

Перший є більш функціональним і може активувати не тільки операційну систему, але і офісний пакет MS Office. Інтерфейс програми простий і повністю русифікований.

Windows Loader менш універсальний, але із завданням активації «десятки» справляється дуже ефективно. Одне натискання клавіші, кілька хвилин очікування, перезавантаження – і готово!

Увага! При пошуку патчів, зломщиків і іншого піратського софту, який користується підвищеним попитом, не завантажуйте файли з підозрілих джерел. Дуже часто в архівах можуть виявитися віруси та інший небезпечний сміття. І взагалі я тільки за ліцензійний софт.

Помилки активації і як з ними боротися

А тепер переходимо до розгляду проблем, які можуть виникнути при активації. Я відразу ж буду ділитися рішенням, яке реально допомагає (перевірено на власному досвіді).

 • Неможливо здійснити процедуру активації після оновлення

Якщо мова йде про безкоштовне переході на нову систему, то потрібно зайти в налаштування «Оновлення та безпеки» і перейти на вкладку «Активація». Потім увійти в Магазин Microsoft», для перегляду стану ліцензії. Якщо вона недоступна, але слід придбати її.

 • 0xC004C003 (ключ не працює) / 0xC004F034 (не знайдена ліцензія чи вона неправильна).

У випадку, коли була виконана нова установка (замість оновлення), потрібно повернутися до попередньої версії ОС, а потім оновитися до «десятки». Буває, що сервери Microsoft «підвисають», і активація не виконується. Спробуйте трохи почекати, а потім натиснути на «Активувати зараз» в ручному режимі. Ще ця проблема можнт виникати, коли Ви намагаєтеся використовувати недійсний ключ для даного продукту.

Огляд всіх помилок при активації Windows і методи усунення

 • : 0xC004FC03 (проблеми з мережею)

Найчастіше це відбувається, коли немає підключення до Інтернету. Просто і банально. Потрібно перевірити з’єднання. Цілком ймовірно, що брандмауер блокує вихід в мережу. В крайньому випадку, можна виконати активацію в телефонному режимі.

 • 0xC004C4AE (Виявлені розкриті двійкові файли)

Якщо Ваша копія «вінди» містить незрозумілий для Microsoft мова інтерфейсу, означає:

 • Або це зламана копія;
 • Які зміни були внесені вже після установки.

В останньому випадку, спробуйте відкотитися до попереднього стану ПК, откатив всі зміни. Якщо це не дало позитивного результату – слід придбати іншу копію.

 • 0xC004F061 (ключ не може бути використаний для чистої установки, тільки для відновлення)

Встановіть версію ОС, що передує даній, і з неї оновитися до Windows 10. Я детально описував цю процедуру в одній зі статей. Пам’ятаєте?

Огляд всіх помилок при активації Windows і методи усунення

Продовжуємо розглядати способи усунення проблем, що виникають при активації.

 • 0xC004C008 (перевищення граничної кількості разблокировок)

Ця помилка виникає, якщо один і той же ключ використовується на декількох комп’ютерах, що є неприйнятним для домашньої ліцензії (але дозволено для корпоративних продуктів). Вихід один – купити ключі для кожного ПК.

Огляд всіх помилок при активації Windows і методи усунення

 • : 0xC004C020 (перевищено ліміт активацій для даного ключа).

Проблема схожа на попередню і вирішується таким же чином.

 • : 0x8007232B (неіснуюче ім’я DNS) і 0x8007007B (неправильний синтаксис назв томів, папок або файлів).

Характерно для корпоративних мереж, коли виконується спроба активації без доступу до сервера. Необхідно звернутися за допомогою до адміністратора (або іншій відповідальній особі).

Огляд всіх помилок при активації Windows і методи усунення

 • : 0x80072F8F (помилка безпеки).

Виникає, коли неправильно налаштовані дата та час на ПК або, коли немає з’єднання з Інтернетом в момент активації. Досить виправити вказані параметри і перевірити підключення до мережі.

Огляд всіх помилок при активації Windows і методи усунення

От і все. Помилок не так вже й багато. Сподіваюся, Вам не доведеться зіткнутися з ними. А якщо таке і станеться, то можете скористатися моєю статтею в якості інструкції. Додавайте матеріал в закладки, щоб не втратити.

З повагою, Віктор