Як швидко налаштувати відеокарту з Windows 10

411

Вітаю, шановні читачі мого блогу. Недавно замінив на своєму комп’ютері відео адаптер на більш продуктивний. До цього моменту використовував інтегровану графіку. При цьому виникла необхідність відключити вбудований акселератор. Хочу розповісти про свій досвід, щоб параметри графіки на Windows 10 не стала для Вас випробуванням нервів і терпіння.

Зараз Ви дізнаєтеся кілька способів відключення вбудованого адаптера. Адже в ньому більше не буде необхідності, якщо Ви підключіть обладнання серйозніше. Цілком логічно прозвучать питання: який зміст так робити? Хіба система автоматично перемикається на потрібну відеокарту, в залежності від навантаження? Бувають ситуації (вкрай рідко), коли ігри не працюють при одночасному включенні двох адаптерів.

 • Як швидко встановити Linux на Windows 10
 • Видаляємо користувача DefaultUser0 в Windows 10
 • Гальмує ноутбук Windows 10 — вирішуємо проблему
 • Методи прискорення жорстких дисків на Windows 10
 • Як створити ідеально чистий робочий стіл Windows 10

Переходимо до розгляду способів відключення. Їх усього три.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Через BIOS (UEFI)
 • Через панель управління відеокарти
 • Відключення з використанням диспетчера пристроїв

Через BIOS (UEFI)

Це самий дієвий метод, що вимагає уважності на кожному кроці виконання. Він актуальний для стаціонарних ПК, оскільки ноутбуки вже оптимально налаштовані виробником.

 • Спочатку заходимо в «біос». Знаєте, як це зробити? Гаразд, розповім.
 • Під час завантаження комп’ютера потрібно натиснути Del. Якщо є підтримка UEFI, то можна потрапити в розділ налаштувань через «Особливі варіанти завантаження». Цей пункт знаходиться в параметрах Windows 10, на вкладці «Відновлення».
 • В залежності від версії BIOS, інтерфейс може відрізнятися, а потрібні пункти можуть мати різні назви. На скріні нижче показано три різних варіанти. Порівняйте з тим, що бачите на своєму екрані і зробіть потрібний вибір. Бажано трохи знати англійську мову (або скористатися словником):
 • Головний адаптер PCI(E) потрібно поставити на перше місце. А для інтегрованого виставити статус «Disabled». А ось налаштування для UEFI:
 • Як швидко налаштувати відеокарту з Windows 10

 • Не забуваємо зберегти всі внесені зміни і перезавантажити ПК.
 • А тепер розглянемо більш «людський» спосіб налаштування перемикається графіки.

  Через панель управління відеокарти

  Є два виробника графічних чіпів nVidia і AMD. У комплекті з адаптерами зазвичай поставляється ПО для налаштування продуктивності, якості, додаткових ефектів. Ці утиліти називаються: Catalyst CC / nVidia СС. Нижче показані вікна цих додатків з безліччю опцій.

  Щоб потрапити в catalyst control center, від Вас вимагається мінімум дій. Клікнувши правою кнопкою по будь-якому вільному місцю робочого столу, меню слід вибрати пункт, який може називатися по-різному, але назва містить слово «ATI».

  Переходимо на вкладку “Power» (харчування). Права частина вікна містить кілька розділів, де пропонується вибрати, що використовувати: високопродуктивний (дискретний) або енергозберігаючий (вбудований у процесор) графічний прискорювач.

  Як швидко налаштувати відеокарту з Windows 10

  Як швидко налаштувати відеокарту з Windows 10

  Для пристроїв nVidia налаштування перемикається графіки знаходяться прямо в системній панелі управління:

  Як швидко налаштувати відеокарту з Windows 10

  Потрапити в цю панель можна викликавши контекстне меню на робочому столі.

  В утиліті для nVidia потрібно вибрати «Параметри 3D» і там вказати бажаний адаптер. Крім того, є можливість для різних ігор вказувати різні відеокарти. Дуже зручна функція, погодьтеся?

  Як швидко налаштувати відеокарту з Windows 10

  Як мені здається, немає потреби детально розписувати кожного опцію. Про це я обов’язково напишу окрему статтю. А в даному матеріалі достатньо вказівки на варіанти вибору бажаного адаптера.

  Переходимо до останнього способу.

  Відключення з використанням диспетчера пристроїв

  Іноді утиліта Control center не відкривається (з причини збою, наприклад). Доведеться шукати обхідні шляхи. Чому б не скористатися «старим добрим диспетчером пристроїв»?

  • Windows 10 надмірно витрачає інтернет трафік
  • Як налаштувати Яндекс Пошту на Windows 10
  • Активуємо «режим Бога» в Windows 10

  Думаю, Ви знаєте, де його знайти? Чи ні? Гаразд, розкласти по поличках:

  • На кнопці «Пуск» натискаємо правою кнопкою мишки. З’являється меню з безліччю пунктів. Вибираємо «Диспетчер пристроїв» (майже на вершині списку).
  • У вікні знаходимо розділ «Відеоадаптери» (Display adapters) і розгортаємо перелік, натиснувши на чорний трикутник (ліворуч).

  Як швидко налаштувати відеокарту з Windows 10

  • Адаптер, який нам не потрібен, відключаємо. Для цього клікаєм по ньому правою кнопкою мишки і вибираємо відповідний елемент меню.

  От і все. Тепер Ви знаєте, як перейти на використання більш продуктивного адаптера в системі Windows 10. Рекомендую завжди починати експерименти зі способів, які не вимагають втручання в налаштування BIOS.

  А Вам доводилося стикатися з перемикається графіки? Можливо у Вас ігровий ноутбук з двома відео картами? Або Ви, як і я, вирішили зробити апгрейд системи? Розкажіть про свою ситуацію, поділіться безцінним досвідом. Мої читачі будуть дуже вдячні за цінні поради. Чекаю Ваших коментарів.

  З повагою, Віктор

  Як швидко налаштувати відеокарту з Windows 10