Видаляємо зайві додатки Windows 10

438

Здрастуйте, шановні читачі мого блогу. Напевно, після переходу на «десятку» ви зіткнулися з безліччю стандартних додатків, які, відверто кажучи, марні. У цій статті я розповім, яка програма для видалення додатків Windows 10 зарекомендувала себе найкраще. Будуть розглянуті як штатні варіанти, так і сторонній софт.

 • Виправлення помилок Windows 10 в FixWin
 • Прибираємо напис «Тестовий режим Windows 10»
 • Для тих, хто ще сумнівається, ставити чи ні Windows 10
 • Налаштування автозавантаження програм через реєстр Windows 10

Ось так виглядає меню «Пуск» з попередньо встановленими «плитками» Metro: Пошта, Погода, Курси валют, Календар, Новини і т. д.

Розробники вважають, що відразу ж після установки нової ОС ці програми допоможуть користувачам швидше увійти в курс справи. Але практика показує, що «юзери» намагаються якнайшвидше видалити зайве, щоб отримати більше місця на диску. А Ви як робите в даній ситуації?

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Найпростіший спосіб видалення
 • Використання командного рядка
 • Сторонній софт
  • 10AppsManager
  • Windows 10 Default App Remover
  • Destroy Windows 10 Spying
  • W10Privacy

Найпростіший спосіб видалення

Відразу ж попереджаю, що цей метод поширюється не на всі вбудовані утиліти. Що потрібно зробити? Спочатку заходимо в меню «Пуск» і натискаємо правою кнопкою миші на софті, який хочемо повністю стерти. У діалоговому контекстом списку вибираємо пункт «Видалити».

Видаляємо зайві додатки Windows 10

Ті програми, які не усуваються подібним чином, доведеться «обробляти» по-іншому, з допомогою командного рядка.

Увага! Всі подальші дії Ви виконуєте самостійно. Уся відповідальність за негативні наслідки покладається виключно на Вас. Раджу створити точку відкату і зарезервувати важливу інформацію.

Справа в тому, що система Windows 10 ще не вивчена користувачами досконально, і видалення встановлених програм може спричинити за собою непередбачувані результати. Ймовірність, звичайно ж, невисока, але краще перестрахуватися.

Використання командного рядка

 • Спочатку потрібно натиснути на значок пошуку (лупа, розташована біля кнопки «Пуск»). У полі введення пишемо: «PowerShell».
 • Коли в списку знайдених стандартних програм відобразиться Windows PowerShell, який потрібно запустити з правами адміністратора, вибравши відповідний пункт у контекстному меню:

Видаляємо зайві додатки Windows 10

 • Запуститься утиліта командного рядка

Щоб видалити певний додаток слід скористатися нижченаведеними командами, які складаються з наступних елементів:

Видаляємо зайві додатки Windows 10

Get-AppxPackage *название_приложения* | Remove-AppxPackage

Назва додатка беремо з правого стовпця таблиці і вставляємо його у вищій рядку у відповідне місце між зірочками. Потім копіюємо всю рядок коду, вставляємо її в PowerShell і підтверджуємо введення клавішею Enter:

Утиліта Назва
3D Builder 3d
Camera camera
Mail і Calendar communi
Money, Sports, News bing
Groove Music zune
Phone Companion phone
Photos photo
Solitaire Collection solit
Voice Recorder soundrec
Xbox x-box
Maps maps
Alarms alarms

Якщо після очищення софта цим способом почали з’являтися проблеми, можна повернути все на свої місця, скориставшись командою:

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

Буде відновлено повний комплект системних утиліт.

А як Ви вважаєте, чи потрібно видаляти ці програми? Або вони зовсім не заважають користуватися «десяткою»?

Далі я розповім про більш автоматизованих способи, які рекомендую використовувати всім тим, хто не бажає знайомитися з командним рядком.

Сторонній софт

З моменту виходу Windows 10 у мережі з’явилося чимало програм, які допомагають позбавлятися від «шпигунських» утиліт, вбудованих в «десятку».

10AppsManager

Ця портативна розробка проста у використанні. Достатньо клікнути мишкою по непотрібним піктограм, підтвердити цю дію і почекати кілька секунд.

Видаляємо зайві додатки Windows 10

У лівому нижньому куті розташована кнопка «Reinstall», яка допоможе повернути віддалені програми. Все просто, згодні?

До речі, багато хто вважає, що вирішити проблему допоможе вікно «Установка і видалення програм», яке запускається з «Панелі управління» (нова назва розділу – «Програми та компоненти», якщо Ви не знали). Поспішаю Вас засмутити. Даний спосіб не підходить для вирішення нашої проблеми. З його допомогою реально деінсталювати тільки користувальницький софт.

І навіть Revo Uninstaller не врятує…

Windows 10 Default App Remover

Як і в попередньому випадку, ця програма не вимагає інсталяції. Досить запустити файл у вікні вибрати ті утиліти, які повинні бути стерті.

Видаляємо зайві додатки Windows 10

Destroy Windows 10 Spying

Головне завдання цього софта – відключити системні буря, яке ведуть стеження за споживчою поведінкою. Але в навантаження надається можливість видалення «метро» додатків. Інтерфейс дуже простий і не потребує окремих пояснень.

Видаляємо зайві додатки Windows 10

W10Privacy

Принцип роботи аналогічний. Крім того, доступні додаткові параметри і хитрощі (tweaks), які дозволять внести зміни в Віндовс.

Видаляємо зайві додатки Windows 10

Впевнений, стаття стане в нагоді багатьом новоспеченим користувачам «десятки». При виникненні труднощів або питань, не соромтеся, залишайте коментарі. Я обов’язково відповім на них і спробую підказати оптимальне рішення проблеми.

З повагою, Віктор

Видаляємо зайві додатки Windows 10