Take-two подала до суду на авторів фанатських версій gta iii і vice city

83

Драматична історія боротьби юристів і моддерів продовжує набирати обертів. Нагадаємо, спершу автори gta iii і vice city заборонили ентузіастам, які відтворили вихідний код ігор шляхом реверс-інжинірингу, його поширювати. Потім програмісти знайшли-таки лазівку, яка дозволила їм повернути свої напрацювання на github. Почекавши пару місяців, корпорація вирішила завдати удару у відповідь.

Судячи з усього, терпіння take-two просто лопнуло: останнім часом компанія то блокувала фанатські ремастери gta, то спостерігала, як їх дітище неофіційно виходить на switch — а тепер ось взялася за питання всерйоз. Юристи корпорації подали в суд на творців тих самих re3 і revc. Старі виправдання вже не спрацюють: обвинувачі вважають, що в коді повно ассетів прямо з класичних бойовиків.

Програмістів звинувачують у порушенні прав і навмисному умислі. На думку юристів, автори re3 і revc мало того, що зробили ігри «повністю безкоштовними для публіки», так ще й зазіхнули на «ринок, що належить take-two» (під цим маються на увазі нелегальні порти на консолі). Компенсація за завдані збитки – $150 000 за “кожну порушену роботу”, що б це не значило.