Burnintest-програма для виконання стрес-тестів апаратних вузлів комп’ютера

72

Одним із способів переконатися в стабільності роботи системи і апаратних компонентів комп’ютера є така процедура як стрес-тестування. Суть її зводиться до створення за допомогою спеціального програмного забезпечення максимального навантаження на основні підсистеми пк протягом певного часу. Якщо в процесі стрес-тестування система продовжує працювати, не подаючи ознак помилок і вже тим більше не падаючи в bsod, роботу такого комп’ютера можна вважати стабільною.

Програм для тестування компонентів і підсистем комп’ютерів існує багато, проте не всі вони досить зручні і функціональні. На відміну від burnintest , не тільки включає всі основні апаратні тести, але і володіє зручним для користувача інтерфейсом в стилі windows 8.

Завантажити тріальну версію цього додатка можна з сайту розробника:

Це центральний процесор, 2d – і 3d-графіка (відеокарта), оперативна пам’ять, жорсткі диски, аудіокарта, оптичні приводи cd, dvd і blu-ray, принтери, мережевий адаптер, фізичні порти і інтерфейси, пристрої блютуз.

Також burnintest перевірить на стресостійкість веб-камеру, мікрофон, виходи usb, акумулятор і навіть модуль tpm, втім, ніщо не заважає вам відключити той чи інший тест за непотрібністю, натиснувши знак мінус у верхньому правому куті «плитки».

Підтримується також індивідуальна настройка шаблонів стрес-тестування.

Відмінною характеристикою програми є наочність процесу тестування. У процесі перевірки burnintest показує, які саме симулюються операції і з якими параметрами, наприклад, відповідний модуль відображає швидкість читання/запису при тестуванні жорсткого диска.

Якщо в процесі перевірки будуть виявлені помилки, програма повідомить про них і занесе їх в лог, вміст якого потім можна буде переглянути на вкладці «event log» .

Тривалість тестування не обмежується, правда, тільки в комерційній версії, в тріальної версії максимальний час тесту становить 15 хвилин, але і цього цілком вистачає, щоб оцінити стабільність роботи комп’ютера.

Бажано тільки під час перевірки уникати виконання на пк будь-яких завдань, особливо створюють підвищене навантаження на тестовані компоненти, так як в цьому випадку точність результатів не гарантується. Стабільність роботи тестованої системи, до речі, теж.