“ощад «приступив до будівництва найбільшого в росії центру обробки даних

77

» ощад” оголосив про початок реалізації проекту з будівництва дата-центру на території особливої економічної зони в балаково (саратовська область). Обчислювальний комплекс стане одним з найбільших в країні.

Загальна площа забудови складе більше 55 тисяч квадратних метрів. Центр обробки даних буде складатися з 7 модулів, в кожному з яких розмістяться по п’ятсот 19-дюймових 48-юнітових стійок. Енергоозброєність складе від 12 до 15 квт на стійку. Пікове споживання цод сягатиме 82 мвт. Річний показник оцінки енергоефективності (power utilization efficiency) споруджуваного об’єкта планується в діапазоні від 1,1 до 1,4.

Джерело зображення: сайт міста балаково (go64.ru)

Зазначається, що при розгортанні інфраструктури цод будуть задіяні енергозберігаючі технології «ощад»: інтелектуальна система охолодження, що використовує природні ресурси, і система управління навантаженнями, призначена для мінімізації обсягів електроспоживання. “спільне використання даних систем призведе до скорочення споживання електроенергії на 30% без зменшення відмовостійкості, що в слідстві скоротить вуглецевий слід цода і позитивно відіб’ється на екології регіону», — запевняють в компанії.

Обчислювальний комплекс буде сертифікований на відповідність третьому рівню відмовостійкості (за класифікацією uptime institute).

Крім «ощад», в реалізації проекту візьмуть участь уряд саратовської області і пат «російські мережі». Дата-центр буде будуватися в три етапи. Перший планується завершити в першому кварталі 2023 року, другий — на початку 2025-го, третій — у першій чверті 2027 року. Очікується, що введення об’єкта в експлуатацію дозволить створити до 200 нових робочих місць.

Якщо ви помітили помилку — виділіть її мишею і натисніть ctrl+enter. / можете написати краще? ми завжди раді авторам.