Роботи здатні замінити хірургів

362

Доброго дня. Цю новину можна назвати майже сенсаційною. На початку травня в науковому журналі Translational Medicine була опублікована стаття про вдалий результат операції, яку проводив робот-хірург.

Правда, “експеримент” проводився не на людину, а на свині. Але за будовою внутрішніх органів це тварина найбільш наближене до homo sapiens.

З роллю хірурга відмінно впорався роботизований апарат STAR, який був створений спільними зусиллями вчених їх Балтиморского університету ім. Дж. Хопкінса. Дослідникам вдалося не тільки збудувати досконалий механізм, але і вкласти в нього програму для автономного проведення операцій. Тобто, без втручання людини.

І якщо Вас не дивує той факт, що робот-маніпулятор здатний оперувати у відповідності із закладеним у його пам’ять алгоритмом, уявіть наступне. Нова розробка вміє працювати з м’якими і сполучними тканинами. На наступному відео показано, як з’єднуються фрагменти кишки:

Пристрій складається з безлічі сенсорів і системи тривимірного розпізнавання (базується на IR-зображенні). Щоб поліпшити ефективність, додатково на тканину наносяться маркери, що підсилюють сприйняття робота.

Як думаєте, чи є майбутнє у даного пристосування? Або ніхто і ніколи не дасть дозволу на використання його на людях?

Провідні фахівці медичної галузі вже відзначили високу якість виконання STAR. Але на цьому розробка не зупиниться. Слід усунути безліч дрібних “багів”, поліпшити функціональність, щоб в майбутньому можна було використовувати “СТАР” під час оперування людини.