Огляд palit geforce rtx 3080 ti gamerock oc – продуктивна і яскрава відеокарта

28

Відеокарти palit лінійки gamerock виділяються на тлі буквально всіх конкурентних рішень своїм дизайном з дуже великою кількістю argb-підсвічування, а тому заздалегідь зазначу, що рекомендую встановлювати відеокарти цієї серії вертикально для найкращої видимості. Зрозуміло, ніхто не заважає її взагалі заховати, а підсвічування відключити, але всі знають, що argb підсвічування додає 10% до fps (жарт).

Сьогодні на огляді palit nvidia geforce rtx 3080 ti gamerock oc, що є представником топової лінійки відеокарт виробника, а також предтоповим рішенням лінійки rtx 3000, старше тільки rtx 3090. Почнемо, мабуть, з зовнішнього вигляду.

У плані розмірів відеокарта не найбільша, але і далеко не маленька, а тому може похвалитися товщиною в 60 міліметрів, довжиною в 304 міліметри, а також шириною в 136 міліметрів. У підсумку в корпусі вона займе досить багато місця, а на материнській платі закриє собою майже 3 слота (якщо ви не вирішите встановити її вертикально через райзер для кращої видимості підсвічування).

Обдув відеокарти здійснюється трьома вентиляторами, а навколо них розташована пластикова прозора панель, що імітує подрібнений лід, яка якраз і є основним джерелом світіння. Також світяться логотипи game rock і geforce, що знаходяться на бічній грані відеокарти. Там же розташовуються і три 8-pin коннектора живлення.

Верхня частина відеокарти прикрита металевим бекплейтом з прорізами для наскрізного продування третім вентилятором.

Набір портів для підключення моніторів складається з трьох displayport 1.4 і одного hdmi 2.1. Всі ці роз’єми здатні на передачу сигналу в 4к дозволі при 120 гц, але displayport також дозволяє передавати зображення в 4к при 144 гц. 8к при 60 гц теж є реальністю.

Що ж до характеристик, то palit nvidia geforce rtx 3080 ti gamerock oc має чіп ga102 з 10240 ядрами cuda, 320 тензорними ядрами, використовуваними для роботи технології nvidia dlss, і 80 ядрами трасування променів. Базова частота чіпа становить 1365 мгц, а заявлена частота буста – 1725 мгц.

В якості оперативної пам’яті в rtx 3080 ti використовується 12 гігабайт gddr6x, які пов’язані з графічним чіпом через 384-бітну шину, що забезпечує пропускну здатність в 912,4 гб/с.

Ще однією важливою специфікацією rtx 3080 ti у виконанні palit gamerock є tdp в 400 вт (проти 350 вт в референсному виконанні). З цієї причини виробник рекомендує використовувати 800-ватний блок живлення (для референсу, знову ж таки, заявлено вимогу в 750 вт). Харчування, як я вже писав вище, здійснюється через три 8-pin роз’єму.

Тести, температури, шум

У стані спокою відеокарта нагрівається до 42-44 градусів і при цьому не запускає вентилятори взагалі, що означає і нульовий рівень шуму. А ось після годинного прогріву в furmark ми вже бачимо майже 73 градуси на графічному чіпі і 86 градусів на пам’яті. Нагадаю, що gddr6x гаряча за своєю природою, а дані значення для неї абсолютно нормальні. Вентилятори відеокарти устаканіваются на 1932 оборотах в хвилину, що є 56% від їх максимального потенціалу. В таких умовах рівень шуму з метрової відстані не перевищує 42 дба, що більш ніж прийнятно.

Стокові настройки це добре, але не дуже цікаво, а я з недавніх пір полюбив займатися андервольтингом відеокарт і пошуком золотої середини між продуктивністю і енергоспоживанням. За точку відліку в плані частоти графічного чіпа приймаю 1920 мгц, що були частотою буста, яку відеокарта спокійно утримувала в годинному прогріванні в furmark.

Підсумком пари годин підбору оптимальної частоти і напруги на ядрі стали 1850 мгц і 0,9180 в. Разом з цим я налаштував власну криву для системи охолодження, що дозволило знизити швидкість обертання вентиляторів до 45%, а разом з цим і рівень шуму до 38 дба. В такому стані відеокарта споживала близько 340 вт енергії, відеочіп був нагрітий до 75 градусів, а пам’ять – до все тих же 86 градусів. Дані налаштування виявилися стабільними у всіх ігрових тестах, а також в бенчмарках, а тому результати на графіках і скріншотах наведені саме після цих налаштувань.

Тестовий стенд складається з:

 • процесор: amd ryzen 7 5900x.
 • материнська плата: biostar b550 racing gtq.
 • оперативна пам’ять: 32 гб ddr4 – 3600 (cl18).
 • відеокарта: palit nvidia geforce rtx 3080 ti gamerock.
 • ssd під іграми: irdm 512 m. 2.
 • блок живлення: xpg core reactor 850.
 • корпус: abkonkore al700 sync з 7 вентиляторами всередині.
 • ос: windows 10 pro 20h2.
 • драйвер відеокарти: nvidia 471.96.

Результати ігрових тестів і бенчмарків ви можете знайти в альбомі нижче. Відеокарта з легкістю справляється з будь-якими існуючими на даний момент іграми навіть в 4к-дозволі, а тому в коментуванні немає особливого сенсу.

Технологія nvidia dlss дозволить отримати ще більше продуктивності в підтримуваних іграх, список яких вже великий і включає в себе безліч популярних ігор, а також постійно поповнюється новими. Вже зараз doom eternal, red dead redemption 2 і багато інших проектів можна запускати на rtx 3080 ti і rtx 3090 навіть в 8к-дозволі і отримувати при цьому прийнятний фреймрейт. Технологія також доступна в rainbow six siege, death stranding, control та інших добре відомих іграх. Особисто я протестував цю відеокарту в 8k в doom eternal, death stranding і red dead redemption 2. 8к-монітора у мене немає, а тому використовувалася технологія nvidia dsr.

Ще одним бонусом для любителів кіберспортивних шутерів стане технологія nvidia reflex, яка дозволяє знизити затримки між дією і відображенням оного на екрані, що може дати гравцеві перевагу перед опонентами. Технологія доступна в моїй улюбленій королівській битві apex legends, а тому у мене є можливість швидше реагувати на супротивників, але от використовувати ону у мене особливо не виходить через кривизну рук.

Підсумки

Плюси:

 • багато argb-підсвічування.
 • висока продуктивність.
 • ефективне і досить тихе охолодження.

Мінуси:

 • доступність.

Відеокарта palit nvidia geforce rtx 3080 ti gamerock oc здатна запропонувати користувачеві найвищий рівень продуктивності, якого вистачить навіть для геймінгу в 4к на високогерцових моніторах і телевізорах. При цьому картка не створює багато шуму, а також ефективно відводить від себе тепло, що не дозволяє її компонентам перегріватися і троттлити.

Для любителів підсвічування palit nvidia geforce rtx 3080 ti gamerock пропонує великі можливості кастомізації, а також дуже велику площу кожуха, яка забезпечена argb.