Інвестори повірили в супутниковий зв’язок в iphone 13, але насправді вона під питанням

68

Акції globalstar, провайдера послуг супутникового зв’язку, злетіли в ціні більш ніж на 40% в понеділок після повідомлень про те, що наступний iphone отримає можливість працювати в супутникових мережах. Однак їх правдоподібність після дещо глибшого аналізу викликає сумніви.

Twitter

Джерелом чуток став аналітик мінг-чі куо (ming-chi kuo), який в понеділок заявив, що apple оптимістично дивиться на тенденцію розвитку супутникового зв’язку і, ймовірно, додасть підтримку таких мереж в прийдешній iphone. Куо сказав, що globalstar, швидше за все, стане партнером apple. Компанія має діючу мережу телефонного зв’язку, що складається з 24 супутників, розташованих на низькій навколоземній орбіті. Аналітик припустив, що користувачі iphone 13 зможуть дзвонити і відправляти повідомлення через супутник, перебуваючи поза зоною покриття lte або 5g. Globalstar поки ніяк не прокоментувала ситуацію.

Cnbc

Навпаки, творець анти-хакерського софта blackice і керівник errata software робер грем (robert graham) заявив, що чутки про те, що iphone буде підтримувати супутниковий зв’язок не правдоподібні. Суть в тому, що міркування куо засновані на інформації про підтримку прийдешніми iphone частотного діапазону від 2,4835 ггц до 2,4950 ггц, який раніше використовувався для надання послуг супутникового зв’язку компанією globalstar. Оскільки globalstar збанкрутувала, ліцензії на куплені нею діапазони частот все ще дуже цінні і можуть бути задіяні для наземних послуг.

Вказаний діапазон входить у верхню частину частот 14 каналу wi-fi. Правда, в більшості країн він не використовується. Наприклад, в сша в основному в ходу 11 канал. Тим не менш, грем припускає, що нові iphone зможуть використовувати діапазон від 2,4835 до 2,4950 ггц для підвищення якості стільникового зв’язку в приміщеннях за допомогою wi-fi-роутерів. До того ж, верхня половина 14 каналу wi-fi позначена в специфікаціях 5g як band n53.

Так що, є велика ймовірність, що аналітик прийняв за потенційну підтримку супутникового зв’язку лише нестандартний діапазон для роботи в стільникових мережах. І це звучить куди більш правдоподібно, ніж підтримка супутникового зв’язку звичайним смартфоном, нехай навіть від apple.