Процесори amd raphael матимуть кращі характеристики охолодження і управління живленням

78

Очікується, що прийдешні процесори amd ryzen на основі архітектури zen 4 отримають численні поліпшення, істотно підвищують продуктивність. Згідно з інформацією igor’s lab, amd також поліпшила показники потужності і тепловиділення чіпів лінійки raphael.

Як наголошується в звіті, amd працює над усуненням загальних проблем з управлінням живленням і значеннями температури в своїй майбутній лінійці процесорів. Враховуючи, що протягом останніх кількох поколінь з’являлися повідомлення про некоректні показники температури процесорів amd, це було б вірним кроком з боку компанії.

Ступінь охолодження процесора залежить від одного показника, а саме від tcontrol (tctl). Якщо процесор повідомляє про більш високе значення tctl, то вентилятор на кулері обертається з більш високою швидкістю, а якщо про більш низькому tctl, то швидкість обертання вентиляторів сповільнюється. Частиною tctl є функція під назвою cur_temp, реалізація якої в лінійці raphael була перероблена. У попередніх поколіннях ryzen параметр cur_temp був нестабільним і призводив до випадкового розкручування або гальмування вентилятора. У raphael cur_temp була перероблена, щоб виводити більш плавну криву і передавати вентиляторам більш чіткі значення температури, що призвело до більш стабільної роботи вентилятора і більш низького рівня шуму.

Таким чином, amd прагне поліпшити показники енергоспоживання, що в свою чергу безпосередньо впливає на показники гучності системи в цілому.