Створюємо резервну копію Windows 10 на флешці або дисках

651

Доброго дня, найкращі читачі мого комп’ютерного блогу. Не так давно я розповідав, як створити диск відновлення, але куди більш складним і важливим процесом є резервне копіювання Windows 10 на флешку або будь-який інший носій. У цьому випадку Ви можете зберегти не тільки файли системи, але і дані додатків, драйвера, що дозволить безболісно відновити систему після серйозного збою.

Сьогодні я розповім Вам про декількох способах, в тому числі, і штатної архівації.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Коли необхідно створювати копію?
 • Запуск з працюючої системи
 • Запуск з флешки (зовнішнього носія)

Коли необхідно створювати копію?

Образ диска з встановленою операційною системою краще поміщати в архів сазу ж після чистої установки ОС і основних драйверів. Якщо місця для зберігання копій достатньо, то можна резервувати дані після кожного оновлення, інсталяції додатків і ігор.

У цього способу є безліч переваг. По-перше, вся інформація надійно зберігається в архіві і може бути відновлена в будь-який момент. По-друге, ця процедура дуже проста і не вимагає особливих навичок.

А тепер пропоную перейти до практики!

Використовуємо вбудовані засоби Windows для резервування даних

 • Для початку нам потрібно відкрити інструмент резервного копіювання. Можна скористатися функцією пошуку, як показано на наступному скріні:

Але іноді це не спрацьовує, якщо пошук був відключений в системі. Тоді слід клікнути правою кнопкою миші (далі по тексту – ПКМ) по кнопці «Пуск» і вибрати в меню пункт «Панель управління».

 • Серед безлічі значків знаходимо «Історію файлів» і запускаємо цю утиліту.
 • У вікні слід перейти за посиланням «Резервна копія…», яка знаходиться зліва внизу:

Створюємо резервну копію Windows 10 на флешці або дисках

Запевняю Вас, інструкція дуже проста. Якщо не вникати в інші пункти та установки, то проходження всіх кроків забере у Вас не більше 5 хвилин. Контролюйте час!

 • Тепер переходимо безпосередньо до створення образу системи, натиснувши на напис з відповідною назвою:

Створюємо резервну копію Windows 10 на флешці або дисках

 • На цьому етапі належить вказати місце зберігання Вашого образу. Я рекомендую використовувати флешку відповідного обсягу або зовнішній жорсткий диск. Для цього вибираєте перший варіант (як на скріні):

Створюємо резервну копію Windows 10 на флешці або дисках

Але, також, Ви можете вказати інші локації для розміщення архівів. Якщо вибрати DVD, то всі дані будуть розбиті на диски, розміром 4,7 Гб. Відповідно, процес копіювання і запису займе більше часу.

Як варіант, можна помістити бекапи в мережну папку або навіть в «хмара», вказавши відповідний шлях до локального сховища, яке буде синхронізовано з Dropbox, Google або в ondrive (сервері Microsoft). Знову ж таки, швидкість реалізації копіювання буде залежати від характеристик мережі та інших показників.

Я настійно рекомендую використовувати зовнішній накопичувач. На крайній випадок, вибирайте несистемний розділ жорсткого диска, якщо він є. Але пам’ятайте, що якщо носій «накриється», то всі бекапи будуть загублені.

 • Тепер слід вказати, які дані будуть зарезервовані. Якщо нічого не змінювати, то в архів відправиться диск C і деяка прихована область даних. Тут же буде розрахований приблизний «вага» копії в гігабайтах.

Створюємо резервну копію Windows 10 на флешці або дисках

 • Залишилося тільки натиснути на заповітну кнопку «Архівувати». Весь процес може тривати від 5 хвилин до 20 хвилин.

Трохи не забув сказати, що Вам запропонують створити диск для подальшого відновлення (якщо така необхідність виникне). У мене на сайті є окрема стаття, присвячена цій темі. Раджу прочитати і обзавестися «рятівної» флешкою, яку можна сформувати на даному етапі.

Створюємо резервну копію Windows 10 на флешці або дисках

 • Ви не повірите, але це все. Резервна копія готова!

Створити-то ми її змогли без проблем, а тепер важливо розібратися, як нею користуватися.

Запуск з працюючої системи

Це найпростіший варіант, який актуальний, якщо ОС працює справно, і Ви можете зайти в «Настройки». Там слід перейти у вкладку «Безпека та оновлення», потім розділ «Відновлення». Праворуч побачите особливі варіанти завантаження і кнопку «Перезавантажити». От її й треба натиснути. Після запуску ПК завантажиться середовище відновлення.

Запуск з флешки (зовнішнього носія)

Припустимо, що бекап зберігається на диску D, але Windows не запускається. Доведеться добиратися до архіву через recovery. Підключаємо USB накопичувач з «десяткою», чекаємо появи вікна з кнопкою «Установка» і внизу натискаємо по напису «Відновлення». У разі, коли бекап з системою та програмами копіювався на флешку, то при її завантаженні автоматично запуститься розпакування образу.

Для перерахованих вище ситуацій наступні кроки будуть збігатися.

 • Після кліка по пункту «Усунення неполадок», має з’явитися вікно «Додаткові параметри». Тут потрібно вибрати використання образу (як на скріні):

Створюємо резервну копію Windows 10 на флешці або дисках

 • Почне роботу майстер, на першому кроці якого слід вказати шлях до що зберігається образу:

Створюємо резервну копію Windows 10 на флешці або дисках

Важливий момент! Якщо після створення копії, Ви робили деякі дії з системним диском (перерозподіляли робочий простір, змінювали назви розділів), то може з’явитися додаткове вікно, де потрібно буде вказати, куди саме розпаковувати архів.

 • Коли процес закінчиться, слід перезавантажити ПК. Можливо, перший запуск буде тривати довше звичайного. Не переживайте, це нормально.

Тепер Ви в курсі, як створювати резервні копії і користуватися ними. Якщо хочете знати, як відключити резервне копіювання дисків, щоб вільне місце не тануло на очах, то зайдіть в «Налаштування резервного копіювання» (дивіться крок №4 інструкції на початку цієї статті) і зніміть виділення з системного носія.

Існує багато сторонніх додатків, за допомогою яких реально створити образ. Найбільш поширеними є Acronis, Ultra ISO, ImgBurn. Всі вони безкоштовні і мають інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, великим функціоналом. Але для формування резервної копії цілком достатньо і вбудованих можливостей Windows 10.

Наостанок хочу розповісти про рідкісною, але «суперечною» помилку 0x80070057, що виникає при відновленні з бекапа. Причини можуть бути наступні:

 • При копіюванні виник збій у роботі HDD;
 • Несправність комп’ютерного блоку живлення.

Можна спробувати запустити повторну установку, але якщо проблема проявляється знову, то значить копія пошкоджена і толку з неї буде мало.

Такі ось справи! Впевнений, що матеріал, викладений мною в цій статті, буде корисний більшості читачів. Особливо, якщо Ви дорожите своїми даними і дорогоцінним часом (яке згодом може бути витрачено на спроби відновлення інформації).

З повагою, Віктор!