Стала відома ємність акумуляторів iphone 13

28

В ході анонсу серії iphone 13 компанія apple традиційно не уточнила ємність акумуляторів в нових смартфонах. Однак ця інформація згодом була опублікована від імені виробника на сайті chemtrec, де збираються дані про небезпечні матеріали. В середньому ємність батарей в нових моделях зросла на 13% в порівнянні з торішнім модельним рядом.

Джерело: theverge.com

Показники в документі наведені в вт * год замість традиційних ма * год. Незважаючи на те, що більшість виробників смартфонів користується ма·ч, на практиці ця одиниця буває недостатньо точною. Нижче наводимо ємності акумуляторів iphone 13 і їх порівняння з аналогічними торішніми моделями.

Згідно з apple, компанія дійсно надає інформацію chemtrec для операторів, тому можна вважати, що дані отримані безпосередньо від виробника. Приріст ємності акумуляторів виявився помітним. Цікаво, що у iphone 12 і 12 pro даний показник був однаковим, а в новому поколінні батарея iphone 13 pro виявилася менше, ніж у iphone 13. Фізичні розміри смартфонів залишилися тими ж (крім товщини), але iphone 13 pro max отримав дисплей з більш високою частотою оновлення і додаткове графічне ядро — простору для акумулятора залишилося не так багато. Моделі нової лінійки виявилися трохи товщі і важче в порівнянні з попередниками — виробник пішов на компроміс, як з iphone 11, коли збільшилися і розміри пристроїв, і ємність батарей.

Для подальшого порівняння наводимо ємність батарей інших пристроїв (за даними ifixit):

  • samsung galaxy s21 ultra: 18,84 вт * год;
  • google pixel 5: 15,48 вт * год;
  • samsung galaxy note 20 ultra: 16,96 вт * год;
  • nintendo switch: 16 вт * год;
  • 2020 ipad air: 28,93 вт·год.

Флагманську модель iphone 13 pro max можна порівнювати не тільки з пристроями того ж класу — його акумулятор порівняємо з батареями ноутбуків: 71% ємності акумулятора lenovo thinkpad t480 (23,48 вт·год) і трохи більше 33% від macbook air (49,9 вт·год). Навіть у nintendo switch батарея виявилася менше.

Джерело: theverge.com

З урахуванням того, що на нових моделях змінилися не тільки акумулятори, але також процесори і дисплеї, по одній тільки ємності важко судити, наскільки фактично збільшиться тривалість автономної роботи пристроїв. Згідно apple, для iphone 13 mini і iphone 13 pro вона виросте в середньому на 1,5 години, а для iphone 13 і 13 pro max — на 2,5 години. Якщо ж брати до уваги тільки завдання з відтворення потокового відео, то у iphone 13 вона виросла на 4 години, а у iphone 13 pro max — на всі 13.