Amd відмовиться від випуску бюджетних відеокарт до $300 і перейде на флагмани і apu – wccftech

27

Останнім часом ми чуємо все менше хороших новин. Ефір дорожчає, криптовалюта і не думають йти, а напівпровідниковий криза затягнеться на кілька років. Відеокарти коштують цілий статок, а звичайні геймери змушені сидіти на бюджетних або інтегрованих графічних чіпах. Ще більш насторожують чутки про наміри nvidia підняти ціни на свою продукцію. Інсайдери заявляють, що нам варто чекати дворазового зростання, а флагманська geforce rtx 4090 буде пропонуватися за неймовірні 2999 доларів. Судячи з усього, amd не планує залишатися осторонь від свята життя, адже найшвидша відеокарта наступного покоління-radeon rx 7950 хт коштуватиме 1999 доларів. Поки неясно, наскільки все це реально, адже до початку продажів більше року, але зважаючи на загальне подорожчання чіпів подібні витоки навівають тривогу.

Схоже, це не всі погані новини. Якщо ви уважно стежите за відеокартами, то повинні були знати, що в поточному поколінні немає недорогих бюджетних графічних чіпів. Nvidia не пропонує нічого дешевше geforce rtx 3060, а amd пропонує брати ще більш дорогу radeon rx 6600 хт. В реальності обидві коштують майже 1000 доларів, але навіть рекомендовані ціни ставлять нас в глухий кут. Неясно, чи планує вихід бюджетних geforce rtx 3050, але поки інсайдери на цей рахунок воліють мовчати. Як стало відомо, через кілька років бюджетні дискретні графічні чіпи зникнуть як клас.

Потужність інтегрованих gpu зростає, а ryzen 7 5700g дозволяє обійтися взагалі без покупки дискретної відеокарти. Поки вона не може конкурувати навіть з geforce gtx 1050, але все попереду. Відзначається, що radeon rx 7000 включатимуть і флагманські, і бюджетні gpu, але вже починаючи з серії rdna 4 все круто зміниться, адже всі недорогі відеокарти до 300 доларів замінять apu. Неясно, наскільки це узгоджується з позицією nvidia, але є всі підстави вважати, що це загальна тенденція, адже випускати бюджетні повновагі відеокарти не так вигідно, як ті, що можна продати за 500 і 1000 доларів.

Важливо розуміти, що в 2022 році в гру вступить intel. Сині можуть порушити плани amd і nvidia, налагодивши випуск як швидкісних, так і недорогих відеокарт. Плани двох компаній не радують, адже інтегрований gpu не може повністю замінити дискретний аналог. Можливо, для когось це і вигідно, але звичайні геймери змушені будуть робити складний вибір. Ну а в результаті постраждає вся індустрія, адже багато хто просто підуть на консолі, де досить заплатити 500 доларів за вхідний квиток. Ну а всі розмови про ціну ігор в даному випадку недоречні, адже для зарубіжних геймерів вибір піратських і ліцензійних ігор стоїть не так гостро, як для російських любителів віртуальних розваг.