Хакери атакували велику фермерську компанію в сша — це може викликати дефіцит продовольства

22

Сільськогосподарська компанія new cooperative з айови (сша) піддався атаці програм-вимагачів, що змусило компанію зупинити всі свої системи. Хакерське угруповання blackmatter, що стоїть за атакою, зажадало викуп у розмірі $5,9 мільйона. Компанія заявила, що атака може сильно вплинути на постачання зерна, свинини та курятини, якщо вона не зможе найближчим часом повернути свої системи в робочий стан.

Arstechnica.com

New cooperative нагадала blackmatter, що хакери обіцяли не атакувати ключові об’єкти критично важливої інфраструктури. Організація заявляє, що її пз контролює близько 40% виробництва зерна в сша і управляє графіками годівлі 11 мільйонів сільськогосподарських тварин. Blackmatter відповіла, що не згодна з тим, що фермерська компанія потрапляє в категорію «критично важлива інфраструктура».

Arstechnica.com

На сайті blackmatter говориться, що група не атакує лікарні, нафтогазові компанії, некомерційні та урядові організації, а також організації оборонного сектора. Якщо хакери випадково зашифрують комп’ютери, що належать одній з таких організацій, жертва може попросити безкоштовний дешифратор. Згідно сайту blackmatter, список об’єктів “критично важливої інфраструктури” обмежується електростанціями і водоочисними спорудами.

Arstechnica.com

New cooperative заявляє, що поінформувала правоохоронні органи і залучила експертів з кібербезпеки для розслідування ситуації. Тим часом системи компанії були відключені, щоб стримати наслідки атаки. New cooperative стверджує, що їй вдалося локалізувати проблему.

Arstechnica.com

Фермерська компанія стверджує, що відключення її систем може спричинити за собою більш серйозні наслідки, ніж злом оператора трубопроводів colonial pipeline. Нагадаємо, що blackmatter була пов’язана з хакерським угрупованням darkside, яке атакувало colonial pipeline.