Падіння ігрової продуктивності деяких пк з windows 11 може досягати 28 % — тест pc gamer

22

Вже через кілька днів відбудеться офіційний запуск нової операційної системи windows 11 від microsoft, однак, як відомо, через жорсткі вимоги до «заліза» далеко не всі користувачі зможуть насолодитися новою версією ос, а деякі геймери, навіть володіють сумісними комплектуючими, схоже, можуть і не захотіти оновлюватися.

Джерело зображення: microsoft

Як інформує ресурс pc gamer, крім необхідності наявності модуля tpm 2.0, розробники з microsoft вирішили наділити windows 11 додатковими заходами безпеки прямо «з коробки»: мова йде про функції virtualization-based security (vbs), яка, крім підвищення захисту системи з використанням програмної та апаратної віртуалізації проти шкідливого коду, може принести деякі незручності ряду геймерів, відчутно знизивши рівень продуктивності в деяких ігрових додатках.

Згідно з результатами тестування, проведеного фахівцями джерела, система, оснащена процесором intel core i7-10700k, материнською платою msi mpg z490 gaming carbon wifi, відеокартою nvidia geforce rtx 3060 ti у виконанні founders edition і модулями пам’яті corsair vengeance rgb pro ddr4-3200 загальним об’ємом 32 гбайт, з активованою функцією vbs в ос windows 11 демонструє відчутне падіння середнього показника кадрової частоти в ряді ігрових додатків: так, в far cry new dawn зменшення середнього fps в дозволі 1440p склало 5 %, а в metro exodus, horizon zero dawn і shadow of the tomb raider це значення знизилося на відчутні 24, 25 і 28% відповідно.

Одними з перших на дану проблему звернули увагу фахівці компанії ul, відповідальні за розробку популярних тестових пакетів 3dmark і pcmark: згідно з їхніми дослідженнями, активація функції vbs в windows 11 призводить до істотного падіння рівня продуктивності, тому вони планують додати виявлення vbs в майбутні версії своїх продуктів. Дійсно, згідно з “вимірами” фахівців джерела, падіння швидкодії в 3dmark time spy склало 10 %.

У процесі проведення тестування при активній функції vbs в windows 11 було помічено зниження рівня енергоспоживання cpu і gpu, однак це скоріше наслідок, ніж причина.

Джерело зображень: pc gamer

Джерело зазначає, що зіткнутися з активованою функцій vbs в ос windows 11 можна після установки «чистої» версії операційної системи, в той час як оновлення з windows 10 до windows 11 вбереже від даної «напасті». Втім, наштовхнутися на включену функцію vbs «пощастить» не всім користувачам: так, після установки завантаженої в iso-форматі нової версії ос фахівцеві ресурсу треба було власноруч її активувати, проте в інших редакціях (наприклад, oem) вона може працювати вже «з коробки», тому покупцям готових пк, ймовірно, слід бути особливо обережними.

Перевірити, чи активна функція vbs можна в розділі “відомості про систему «за допомогою натискання клавіші» win «і подальшого введення» msinfo32” в призначену для цього рядок.

Ресурс зазначає, що microsoft у співпраці зі своїми партнерами планує розширювати кількість пк з підтримкою vbs. При цьому геймери, які не підозрюють про активацію даної функції, навряд чи будуть раді зниженню fps, а тим, хто знайшов причину доведеться повозитися, щоб її деактивувати.