Комісія ЄС вимагає від Valve зняти регіональні обмеження на купівлю ігор в Steam

327

Valve і ще п’ять ігрових видавництв звинувачуються в порушенні антимонопольного закону на території європейських країн. Розслідування єврокомісії почалося 2 лютого 2017 року і до теперішнього часу, якщо Valve, Capcom, Focus Home, Zenimax, Koch Media і Namco не відмовиться від регіональних обмежень на купівлю ігор, ігрові видавці ризикують потрапити під санкції з боку європейського уряду.

Європейська комісія виступила проти численних обмежень і геоблокировки, яка позбавляє користувачів можливості грати в ігри, куплені в іншій країні. Таким чином, видавці не тільки порушують статтю 101 «Договору про функціонування Європейського союзу», але і позбавляють можливості геймерів купувати ігри кращим ринковими цінами.

Як відомо, в магазинах цифрової дистрибуції ігор для кожного ринку, враховуючи платоспроможність населення, виставляються регіональні ціни. Наприклад, жителі Польщі можуть купити ігри за більш низькими цінами, ніж геймери з Великобританії. Очікувано, що Valve, щоб уникнути спекулянтів забороняють англійцям купувати ігрові продукти з польським цінами. Додаткові проблеми можуть виникнути у поляка або чеха, який купив ігри регіональним цінами і потім перебрався, наприклад, в Німеччину – він позбудеться доступу до ігрової бібліотеці, купленої за низькою ціною. Проти всіх подібних обмежень виступає Європейський союз.

Ідея хороша, ось тільки ми не здивуємося, що у відповідь на вимоги антимонопольної служби у всіх країнах ЄС Valve відмовиться від регіональних цін і стане продавати ігри однакової вартості. Росіянам, на даний момент, немає причин побоюватися зняття регіональних цін в Steam.