Список програм для обробки відео на компютері

530

Здрастуйте, шановні читачі блогу IT Технік. В одній з попередніх статей я розповідав про безкоштовних редакторах video, яких цілком вистачає для виконання найпростіших операцій. Але іноді потрібен більш великий функціонал, який можуть забезпечити більш просунуті програми. Уявляю Вашій увазі ТОП-10 кращих програм для монтажу відео.

Створити простий ролик можна і в Кіностудії Windows. А якщо хочете змонтувати професійний фільм, то слід використовувати варіанти серйозніше.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Що вибрати?
  • Movie Maker
  • VirtualDub
  • Avidemux
  • ZS4 Video Editor
  • Sony Vegas Pro
  • VideoPad Video Editor
  • Movavi Video Editor
  • Womble MPEG Video Wizard
  • Corel VideoStudio Pro
  • Adobe Premiere Pro

Що вибрати?

На сьогоднішній день існує чимало гідних програм, кожна з яких володіє своїми перевагами і недоліками. Одні не вимагають особливого занурення в налаштування, інші – мають складним інтерфейсом, до якого потрібно пристосуватися.

Почну з найпростіших варіантів.

Movie Maker

Це програмне забезпечення пройшло перевірку часом і довів, що можна змонтувати цікавий ролик за пару годин, особливо не напружуючись. Від Вас не вимагається знання англійської мови, оскільки меню та інші елементи російською мовою. До Віндовс 7 ця програма була стандартною, у більш пізніх версіях її виключили з вбудованого набору. Але її можна завантажити окремо з офіційного сайту.

Список програм для обробки відео на компютері

VirtualDub

Список програм для обробки відео на компютері

Унікальний софт, який підійде для будь-яких ПК, навіть найбільш слабких (в плані продуктивності). Під час монтажу процесор практично не навантажується. Цим може похвалитися не кожен редактор відео. Важливою перевагою є відсутність так званої рекомпресії (повторного стиснення) при збереженні ролика в потрібному форматі. Тобто, якість фінального відео не буде гірше вихідного. Основні можливості:

 • Обрізка відео / склейка з декількох фрагментів;
 • Накладення будь-якої кількості аудіо доріжок;
 • Використання різних візуальних фільтрів, переходів;
 • Робота з безліччю форматів;
 • Підтримка плагінів і розширень.

Список програм для обробки відео на компютері

 • Поради для смартфона, які потрібно знати кожному
 • Unchecky що це за програма для блокування вірусів
 • Xbox 360 на комп’ютері під windows 10
 • Програма для монтажу відео
 • Crystal TV краща програма для Windows

Avidemux

Список програм для обробки відео на компютері

Також працює швидко справляється зі стандартним переліком завдань. Підтримує всі кодеки відео. Вміє не тільки «нарізати», але і масштабувати, конвертувати в мобільні формати для відтворення на Андроїд пристроях.

Список програм для обробки відео на компютері

ZS4 Video Editor

Список програм для обробки відео на компютері

Дозволяє створити професійний фільм в найкоротші терміни. Можна поєднувати в одному проекті фото, відео і музику, накладати титри, візуальні фільтри, переходи (понад 100 штук). Якщо якість джерела залишає бажати кращого, Ви можете застосувати оптимізатори, які допоможуть згладити нерівності, зменшити зернистість, компенсувати кольору і підібрати кращу яскравість і контрастність.

Список програм для обробки відео на компютері

Sony Vegas Pro

Список програм для обробки відео на компютері

Якщо вищеперелічені безкоштовні рішення Вас не влаштовують, то можете встановити це професійне додаток для монтажу. Щоб переконати Вас у серйозності цього, зазначу, що його використовують на телебаченні для створення сюжетів, а також при обробці відзнятого матеріалу для кіно.

Перше враження після запуску: «Ох, як все складно!». Так говорять багато, поки не починають розбиратися. Основне вікно розділене на дві частини. В одній з них знаходиться сам проект, а в іншій – всі медіа файли, які використовуються в роботі. Насправді, все не так складно, як здається. Доступно безліч навчальних матеріалів російською мовою (як на офіційному сайті, так й на сторонніх ресурсах).

Для професійного редагування це один із кращих інструментів. На жаль, користуватися «на халяву» можна буде тільки протягом тридцяти днів. Потім потрібно купувати ліцензію або ж шукати піратські рішення.

Будьте уважні при скачуванні зломщиків і патчів. Іноді вони можуть містити віруси!

Я рекомендую спочатку завантажити пробну версію з офіційного сайту >>>

VideoPad Video Editor

Список програм для обробки відео на компютері

Додаток надається безкоштовно. Але в деяких аспектах воно здатне «переплюнути» софт компанії Sony.

 • Підтримується більшу кількість форматів – не тільки офіційних.
 • Софт вміє захоплювати відео з будь-якого зовнішнього джерела, але найчастіше використовується камера;
 • Якщо потрібно створити ролик для відтворення на мобільних пристроях, в налаштуваннях є безліч шаблонів, які допоможуть оптимізувати вміст для отримання найкращої якості;
 • Інтерфейс простий. Навіть новачки розберуться в ньому за лічені хвилини;
 • У Вашому розпорядженні сотні переходів, фільтрів, ефектів. Є з чого вибрати для особливого оформлення ролика.

Список програм для обробки відео на компютері

Movavi Video Editor

Список програм для обробки відео на компютері

Функціонал дуже схожий на вищеописане додаток, але представлено більше можливостей захоплення з різноманітних джерел. Наприклад, можна записувати відео прямо під час розмови по Скайпу. Багато професіонали використовують під час перекладу фільмів і серіалів, накладення субтитрів.

Але за таке задоволення доведеться заплатити. Всього протягом семи днів Ви зможете користуватися цим чудовим додатком безкоштовно.

Список програм для обробки відео на компютері

Womble MPEG Video Wizard

Список програм для обробки відео на компютері

Непоганий варіант для новачків. Я б сказав, що це «золота середина» між функціональністю, продуктивністю та складності інтерфейсу.

З назви може здатися, що софт працює тільки з форматом MPEG. Насправді, це не так. Підтримуються різні контейнери, які Ви можете обрізати, стискати якість, управляти бітрейтом. Деякі відзначають наявність можливості покадрового монтажу, що іноді може стати в нагоді для більш точного редагування.

Список програм для обробки відео на компютері

Corel VideoStudio Pro

Список програм для обробки відео на компютері

Ми наближаємося до вершині ТОП кращих програм для монтажу відео. На другому місці за популярністю серед асів знаходиться додаток від визнаного розробника – компанії Corel. Крім стандартного набору функцій, є можливість запису дисків і миттєвої публікації матеріалів у мережі інтернет (наприклад на Youtube).

Багато відеографи використовують додаток для створення весільних і сімейних відео альбомів. Цьому сприяє наявність величезної кількості ефектів. Крім вбудованих плагінів, можна завантажувати різні додатки для розширення функціоналу. Загалом, це треба бачити або навіть пробувати. Рекомендую завантажити з офіційного сайту.

Adobe Premiere Pro

Список програм для обробки відео на компютері

Перше місце заслужено дістається цьому гіганту «монтажного справи»! Кращі кіностудії, передові телеканали використовують Прем’єр для створення фільмів, рекламних роликів, новинних сюжетів. Але це не означає, що не підійде для домашнього використання.

Скажу відверто, мені не вдалося «в’їхати» в інтерфейс з першого разу. Можна, звичайно ж виконувати найпростіші операції, але для створення крутих проектів потрібно буде витратити час на навчання. Я навіть не буду перераховувати всіх можливостей софта, просто скажу: «У ньому є абсолютно все необхідне, і навіть більше!».

Згоден, вибрати з перерахованих додатків щось оптимальне буде непросто. Рекомендую встановити парочку програм з середини списку, спробувати їх, оцінити функціонал. Якщо ж вони здадуться Вам слабкими, то слід завантажити більш просунуті рішення, які розташовані ближче до кінця рейтингу.

З повагою, Віктор