Видаляємо розрив сторінки в Excel

576

Доброго дня. Впевнений, що багато з Вас використовують для роботи табличний процесор з пакету Microsoft Office. Це дуже крутий інструмент з масою можливостей. Але іноді в ньому можуть виникати проблеми, які заганяють в ступор навіть досвідчених користувачів. Приміром, мене часто запитують, як прибрати розмітку сторінки в Excel 2010. Зараз я детально розповім про цю прикрість і способи її усунення.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Реальний приклад
 • Як прибрати розрив?
 • Інструкція від Microsoft

Реальний приклад

Одного разу я сформував звіт в одній з програм і зберіг його у форматі «xlsx». Потім я його відкрив і хотів запустити на друк, але в попередньому перегляді помітив, що деякі осередки розташовуються на окремих аркушах.

Я повернувся в звичайний режим перегляду і побачив у таблиці пунктирні лінії, які відокремлювали одні комірки від інших.

Відповідно, при такому розкладі кожен рядок буде роздрукована на окремому аркуші. А це зайва трата паперу, так і наочність втрачається.

Як прибрати розрив?

Може виникнути питання: а навіщо взагалі робити такий розрив? Іноді потрібно деяку частину документа роздрукувати окремо від інших даних. У такому разі може знадобитися розмітка сторінки в Ексель:

 • У верхньому меню Excel переходимо на вкладку «Розмітка сторінки».
 • Натискаємо на кнопку «Розриви» (у різних версіях програми вона може розташовуватися в інших місцях, але суть від цього не змінюється).
 • З розкривного списку вибираємо «Вставити…». А якщо потрібно, навпаки, видалити розмітку, то клікаєм по напису «Скинути». Ось наочний скрін:
 • Видаляємо розрив сторінки в Excel

  Ви могли помітити в меню ще один пункт – «Видалити…». Він усуває тільки один розрив на сторінці, яка активна (виділений курсором) в даний момент.

  Як бачите, все дуже просто!

  Інструкція від Microsoft

  На довідковому сайті Майкрософт Офіс можна знайти докладний опис вирішення зазначеної проблеми. Варто відзначити, що в таблиці можуть бути розриви, вставлені автоматично (позначено пунктиром). Вони рівномірно розділяють весь документ на принтері. Таку розмітку прибрати не можна. Але при додаванні власних розривів (в ручному режимі), автоматична розмітка зміщується.

  Якщо інструкція, яку я виклав вище, не допомогла, швидше за все, потрібно виконувати всі дії в сторінковому режимі. Ось як це робиться:

  • Вибираємо той лист, в якому потрібно внести зміни;
  • Переходимо у вкладку «Вид» верхнього меню і в розділі «Режим перегляду» клікаємо по «Сторінкового режиму»:

  Видаляємо розрив сторінки в Excel

  • Може з’явитися діалогове вікно, де слід відзначити галочкою «Більше не показувати…» і зберегти зміни за допомогою кнопки ОК.
  • Тепер читаємо уважно: для видалення вертикального розриву, слід виділити весь стовпець (клікнути по відповідній букви у верхньому ряду), розташований праворуч від лінії. Для видалення горизонтальної розмітки – виділяємо рядок (клікнути по відповідній цифрі в бічному стовпці), яка знаходиться нижче лінії.

  Увага! Ще раз нагадую, що автоматичний (пунктирний) розрив видалити не вийде!

  • Переходимо на вкладку «Розмітка сторінки», натискаємо на кнопку «Розриви». З випадаючого списку вибираємо «Видалити розрив…» (пам’ятаєте, я вже розповідав про це пункті вище).
  • Після всіх пророблених дій слід знову повернутися в звичайний режим перегляду. Зробити це можна на вкладці «Вид», клікнуть по відповідній кнопці.

  Видаляємо розрив сторінки в Excel

  От і все! Впевнений, що інструкція вийшла нескладна для сприйняття. Навіть якщо Ви не використовуєте Excel 2010, а більш ранні версії (або ж свіжіші), то проблем виникнути не повинно. Може трохи відрізнятися розташування кнопок, але назви вкладок і пунктів меню збігаються. Якщо ж виникнуть труднощі, то Ви завжди можете звернутися до мене за допомогою!

  З повагою, Віктор