Що таке біткоіни

11-6-2021

 Біткоіни — btc) – платіжна мережа, яка використовує одиницю розрахунків з аналогічною назвою і особливий протокол передачі даних. Щоб забезпечувати функціонування і захист всієї системи, використані криптографічні методи. При цьому відомості про транзакції між учасниками знаходяться у відкритому доступі.  Рекомендуємо почитати кто принимает биткойны на сайті .

Іншими словами, це перша валюта децентралізованого типу, яка відрізняється від створених до неї грошових одиниць і систем платежів. Біткоіни не прив’язується до активів, державних валют, а вартість монет регулюють попит і пропозицію ринку.

Фактори, завдяки яким bitcoin вдалося стати настільки поширеним у світі:• децентралізована дія.* висока безпека акаунтів.* анонімні розрахунки.* немає обмежень щодо числа транзакцій за день.* доступність (територіально і з точки зору зручності керівництва гаманцями).* широта опцій заробітку (видобуток, торгівля, інвестиції).* досить постійний, високий курс.* відмінні перспективи на зростання.

Історія створення біткоіни

Всупереч тому, що офіційна історія цієї криптовалюта розпочата лише в 2000-х, ряд експертів вважає, що такий прорив став реальний тільки завдяки багатьом рокам підготовчих робіт. Спроби створення надійної криптографічної монети робили задовго до цього, і навіть в різних державах.

Однак справжня історія bitcoin почалася в 2008 р.з розміщення в мережі повідомлення від імені сатоши накамото: він оголосив про створення нової криптовалюта. Тут же був відкритий офіційний сайт нової цифрової монети і клієнт для її розробки. При цьому особистість творця btc і сьогодні оповита таємницею, так як накамото зник у квітні 2011 року.

Як добувають біткоіни?

Вирішенням криптографічних питань, видобутком або, як його ще називають, майнінг цифрової валюти займаються мільйони користувачів. І ще безліч людей купують біткоіни, якщо потужність їх комп’ютерів недостатня для видобутку. Сутність майнінг – в тому, що пристрої в різних місцях нашої планети займаються вирішенням завдань, в результаті виробляються нові ланцюжки інформації. Процес видобутку не контролює єдиний центр, така розподіленість дає безпеку. При цьому bitcoin добувають не по одному, а цілими блоками.

На сьогодні складність майнінг така, що користуватися для видобутку своїм комп’ютером або ноутбуком часто нерентабельно через невелику обчислювальної потужності і високу вартість електроенергії. Таким чином, майнінг має сенс лише до того моменту, поки вартість видобутих одиниць вище, ніж витрати на обладнання, енергію. Через те, що складність видобутку постійно зростає, курс піддається певним змінам, а самі неефективні засоби майнінг виключаються з процесу. При цьому стрімке зростання курсу біткоіни здатний зробити рентабельним повернення таких нерезультативних пристроїв назад в стрій.

Кожен із створених блоків включає електронний (криптографічний) підпис, який формується на базі попереднього блоку. Так» пачки ” можуть з’єднуватися один з одним, оформляючись в ланцюжки блоків — блокчейни. Ці ланцюжки можуть розділятися, в результаті підтверджується та з гілок, над якою працює велика частина добувачів. Так проходить природна регуляція.

Складність обчислень в системі криптовалюта змінюється після видобутку нових 2016 блоків — вона перераховується залежно від середнього відрізка часу, за який зроблені всі блоки після останньої зміни складності. При цьому майнінг-це основа цілісності і надійної роботи системи btc (як і інших криптовалют).

Де і як зберігати біткоіни?

Варіантів зберігання криптовалюта не дуже багато. Можна сказати, що вони зводяться до наступних:• онлайн-сервіси.* власний комп’ютер.• папір.

Онлайн-гаманці, біржі, bitcoin-карти-найпоширеніші сховища. Зазвичай користувачі не бажають ламати голову і за допомогою таких сервісів відкривають власні рахунки для зберігання і передачі монет. Плюс такого способу-швидкість відкриття балансу, легкість його використання. Досить реєстрації, а про безпеку піклується сам сервіс. Недоліком онлайн при цьому також є безпека. Сервіс може припинити існування через злом або з іншої причини. І біткоіни в вашому гаманці можуть бути безоплатно втрачені.

Власний комп’ютер-більш надійний метод. Можна завантажити гаманець до себе на комп’ютер, і зберігати кошти у себе. Перевага такого способу-надійність, адже ймовірність злому і крадіжки біткоіни дуже незначна. Ви самостійно керуєте безпекою гаманця, а при правильному підході до зберігання забрати звідти нічого не можна. Мінус-обсяг даних, які весь час повинні будуть оновлюватися через мережу.

Зберегти btc можна навіть на паперовому носії. Існують сервіси, де роздруковують паперові гаманці. Перевага-безпека, адже поцупити btc можна лише потрапивши в те місце, де вони зберігаються. Недолік-гроші з гаманця виводяться повільно, адже спочатку потрібно перенесення інформації з паперу на комп’ютер.

Якщо ви володар великих сум, радимо скористатися окремим комп’ютером, щоб зберігати ваші bitcoin, а файл гаманця помістити на окрему флешку. Платіж в btc переводиться за лічені хвилини. Ніякий банк не може сповільнювати транзакцію або брати комісію. Біткоіни дозволяє відправити і отримати платіж практично безкоштовно. В якості комісії береться невелика сума, яка служить нагородою майнер, які обробляють ваш платіж.

Перспективи біткоіни

Ймовірно, всього через пару років будуть впроваджені більш економічні різновиди видобутку. Тоді гігантські ферми, які пожирають енергію, відійдуть у далеке минуле. Однак ідея децентралізованих фінансів завоювала довіру, вони стануть розвиватися незалежно від того, як забезпечена їх продуктивність.

Всупереч труднощам і ризикам, сьогодні біткоіни — це найпопулярніша криптовалюта в світі, а її затребуваність зростає прямо-таки в геометричній прогресії. Разом з цим зростає і вартість монети і буде продовжувати рости.