Створено тактильно відчутні голограми [відео]

28

Вчені з британського університету глазго створили технологію голограм, які буквально можна помацати. Як повідомляється, реалістичні тактильні відчуття створюються за рахунок повітряних потоків.

Розробку британців не можна назвати повністю новою технологією, але до етогомомента нікому в голову не прийшла ідея використовувати цю методику длясозданія голографічних зображень. Реальні відчуття створюються за счетспеціальних пристроїв, що направляють струменя повітря не тільки під потрібним кутом, але і з необхідною силою.

«з часом можна буде зробити так, щоб ви могливстретіть віртуального аватара колеги на іншому кінці світу і по-настоящемупочувствовали його рукостискання», — відзначають автори роботи.

Система не вимагає віртуальних рукавичок і спеціальних окулярів,а в якості контролера використовується насадка, здатна реагувати насування руки, видуває повітря з відповідною силою. В ході експериментівбула перевірена ефективність декількох проекцій, в тому числі баскетбольного. Команда дослідників стверджує, що м’яч можна було чіпати, катати і кидати. Особливо вражаючими виявилися відчуття, коли м’яч скочується з кінчиків пальців, а після підкидання повертається в долоню.