Запропонована нова модель варп-двигуна, що не порушує закони фізики

21

У науково-фантастичній літературі варп-драйв-це технологія, що дозволяє подорожувати швидше швидкості світла за рахунок викривлення простору і часу, що дозволяє подолати бар’єр швидкості світла. В реальності подібне не є абсолютно неможливим. Відповідно до загальноприйнятої теорії відносності ейнштейна, не можна прискорити об’єкти від швидкості нижче швидкості світла до швидкості вище швидкості світла, оскільки для цього буде потрібно нескінченну кількість енергії, проте, це обмеження відноситься тільки до об’єктів в просторі-часу, а не до самого простору-часу. Простір-час може розширюватися або викривлятися з будь-якою швидкістю, і навіть фізики вважають, що всесвіт розширюється швидше швидкості світла. Тому в діапазоні від фантастики до науки варп-двигуни знаходяться на стороні науки.

Нещодавно два дослідники з відділу прикладної фізики створили нову модель варп-двигуна. Вони описують її як модель космічного корабля, який може подорожувати швидше швидкості світла, не порушуючи законів фізики. Дослідники олексій бобрик і джанні мартірі стверджують, що це перша загальна модель реального варп-двигуна.разом вони написали і опублікували роботу під назвою”представлення фізичних варп-двигунів, класичної та квантової гравітації (2021)”.

Разом вони написали і опублікували роботу під назвою ” представлення фізичних варп-двигунів, класичної та квантової гравітації (2021)”.

Кожен раз, коли хтось згадує про варп-двигунах, перше, що спадає на думку, це, звичайно, серіал “зоряний шлях”, де завдяки варп-двигуну екіпаж долав величезні відстані в просторі набагато швидше швидкості світла. Однак в реальному житті багато вчених, насилу приймають ідею такого двигуна, оскільки ця теорія порушує закони фізики.

Концепція варп-двигуна полягає у створенні “варпового міхура” перед кораблем для викривлення простору-часу. Одним з підходів до створення такої системи є так званий привід алькубьєрре. Ця ідея заснована на вирішенні рівнянь поля ейнштейна в загальній теорії відносності. Вона була створена фізиком-теоретиком мігелем алькуб’єрре. Згідно з його теорією, космічний корабель може досягти швидкості, що перевищує швидкість світла, якщо створити регульоване поле з щільністю енергії нижче, ніж у вакуумі ( з негативною масою). Замість того щоб долати швидкість світла, зореліт буде рухатися, звужуючи простір перед собою і розтягуючи позаду себе, що повинно дозволити йому рухатися зі швидкістю, що перевершує швидкість світла. Об’єкти не можуть прискоритися до швидкості світла в межах звичайного простору-часу ,тому “міхур алькубьєрре” зрушує навколишній об’єкт простір таким чином, що об’єкт рухається швидше, ніж світло в звичайному просторі, не порушуючи законів фізики.

Хоча запропонована алькуб’єрре вимірювальна система узгоджується з польовими рівняннями ейнштейна, створення такого приводу не представляється можливим з нашим нинішнім розумінням. Система приводу алькубьєрре вимагає негативної щільності енергії, тому для її створення необхідна якась особлива матерія або маніпуляції з темною енергією. Якщо такої матерії з потрібними властивостями не існує, то і привід не може бути створений. У своїй оригінальній статті алькуб’єрр стверджував, що” вакуум казимира ” між паралельними пластинами може задовольнити вимогу негативної енергії для приводу алькуб’єрра.

У новій спробі розробити працюючий викривляючий привід дослідники зробили крок далі попередніх ідей, заснованих на викривленні простору-часу. Бобрик і мартірі створили модель, яка, на їхню думку, може бути реалізована в майбутньому. Грунтуючись на ідеї викривлення алькуб’єрре, обидва вчені припускають, що замість цього для викривлення простору-часу можна використовувати потужну гравітаційну силу. Для цього необхідно знайти спосіб стиснути планету до розмірів космічного корабля, щоб використовувати її гравітацію. Ці проблеми поки не дозволяють створити працюючий варп-двигун сьогодні, проте дана модель не є неможливою і дозволяє припустити, що коли-небудь в майбутньому можна буде створити працюючий двигун.

“багато людей в галузі науки знають про привід алькубьерре і вважають, що варп-приводи нефункціональні через необхідність використання негативної енергії”, – говорить олексій бобрик. “однак це твердження є неправильним; ми пішли в іншому напрямку, на відміну від наса та інших фахівців, і наші дослідження показали, що насправді існує кілька інших класів приводів викривлення в загальній теорії відносності. Зокрема, ми сформулювали нові класи рішень варп-двигунів, які не вимагають негативної енергії і, таким чином, стають фізичними.”

“хоча ми все ще не можемо перевершити швидкість світла, але ми не повинні це робити, щоб стати міжзоряним видом”, – каже джанні мартіре, – “наше дослідження двигуна має потенціал, щоб об’єднати нас усіх”.