Флешка не визначається ні на одному компютері: причини й рішення

580

Доброго дня. На сторінках свого блогу «IT Технік» я постійно розповідаю про вирішення багатьох комп’ютерних проблем. Сьогодні розповім про те, чому не визначається флешка на комп’ютері і що робити. Стикалися з такою бідою? Я – так! Почнемо з розгляду причин такого дефекту.

Попутно я буду ділитися рішенням, щоб Ви могли випробувати його на практиці.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Неробоча флешка
 • Неробочі порти
 • Забрудненість
 • Віруси і антивіруси
 • BIOS
 • Неправильна буква пристрої

Неробоча флешка

Не потрібно починати «колупатися» в системі, поки не переконаєтеся, що накопичувач USB повністю справний. Спробуйте підключити його до інших ПК (у сусіда, друга, знайомого). А раптом запрацює?

Також, варто звернути увагу на індикатор (діод), який є на більшості сучасних моделей флешок. Якщо він не світиться, не блимає – швидше за все Ваш пристрій вийшло з ладу.

Неробочі порти

І такий варіант не виключається. Щоб перевірити працездатність USB роз’ємів, слід під’єднати до них завідомо робочий пристрій (принтер, сканер, телефон чи фотоапарат).

Флешка не визначається ні на одному компютері: причини й рішення

Увага! Якщо Ви використовували тільки порти, розташовані спереду системного блоку, спробуйте «подконнектиться» до заднім роз’ємів.

Проблема залишилася? Тоді йдемо далі.

Забрудненість

Із-за постійного носіння в кишені або сумці, на роз’ємі може скупчуватися пил і бруд, що з часом зменшує читаність пристосування, аж до повної «невидимості». Від Вас потрібно просто почистити коннектор (тільки не використовуйте металеві предмети).

Віруси і антивіруси

Флешка не визначається комп’ютером – як відновити? Я неодноразово стикався з ситуацією, коли віруси блокували флешку, щоб користувач не міг запустити з неї «рятувальні» утиліти. Цей варіант також потрібно перевірити. Для цього раджу просту програму, яку навіть не потрібно встановлювати – DrWeb Cure It. Просто завантажуєте за посиланням, запускаєте і чекаєте результатів сканування. Бажано проводити дані дії в безпечному режимі.

Флешка не визначається ні на одному компютері: причини й рішення

Ви будете здивовані, але антивірусний софт також здатний блокувати зовнішні накопичувачі, коли виявляє на них потенційну загрозу для системи. Спробуйте на час відключити захисне ЗА і подивитися на результат.

BIOS

У базовій системі вводу-виводу є налаштування, які відповідають за роботу USB пристроїв. Якщо перераховані вище кроки Вам не допомогли, значить пора заглянути в «БІОС».

 • Зайти в параметри можна в момент включення ПК, натиснувши на клавіатурі клавішу Del (або F2, або будь-яку іншу, яка вказана при завантаженні. Для різних чіпсетів і моделей ноутбуків ця кнопка може бути іншою.

Сумніваєтеся? Напишіть в коментарях назву свого пристрою, і я спробую Вам допомогти.

 • Як тільки Ви зайдете в BIOS, слід перейти у вкладку просунутих налаштувань (Advanced) і в списку опцій вибрати «USB Configuration»:

Флешка не визначається ні на одному компютері: причини й рішення

Відразу ж попереджаю, що існує багато різних версій меню, і моя інструкція може не відповідати Вашій ситуації. При достатньому рівні володіння англійською мовою, можна самостійно відшукати потрібний пункт. В іншому випадку, пишіть мені в коментарях – будемо розбиратися.

 • Тепер дивимося на параметр «USB Controller», який повинен мати значення «Enabled» (Включений). Якщо там вказано інше, міняємо на правильний варіант:

Флешка не визначається ні на одному компютері: причини й рішення

 • Щоб зберегти всі зроблені зміни, слід натиснути ESC для виходу в попереднє меню. А потім стрілками, щоб перемістити курсор на пункт «Exit». Там вибираємо «Save & Exit» і підтверджуємо клавішею «Y» (Yes / Так).

Комп’ютер перезавантажиться. Перевіряйте! Працює? Вітаю! Можете написати в коментах «Спасибі!» і поділитися статтею в соціальних мережах!

Флешка все ще не визначається ні на одному комп’ютері? Тоді йдемо далі…

 • My Watermark — софт для нанесення водяного знака
 • Як відключити непотрібні системні служби Windows 7 / 8 / 10
 • Як відкрити декілька поштових скриньок одночасно
 • Пропали стандартні ігри для Windows 8 — робимо відновлення
 • Як дізнатися і змінити MAC адресу мережевої карти

Неправильна буква пристрої

Флешка визначається, але не відкривається? Таке трапляється рідко, але буває. Ви вставляєте накопичувач, а система присвоює йому букву диска, яка вже зайнята (прив’язана до іншого носія). Щоб виправити проблему, виконайте наступні кроки:

 • В панелі керування потрібно перейти за посиланням «Адміністрування». Щоб простіше дістатися до потрібного місця, скористайтесь пошуком в меню «Пуск» або у правому куті вікна панелі, ввівши в рядок слово «Адміністрування» (як на скріні нижче):

Флешка не визначається ні на одному компютері: причини й рішення

 • Відобразиться список, де є елемент Керування ПК».
 • Відкрию Вам невеличкий секрет, можна відразу перейти в це розташування, якщо на робочому столі кликнути по значку «Комп’ютер» правою кнопкою миші і вибрати в меню пункт «Управління».

Флешка не визначається ні на одному компютері: причини й рішення

 • Тепер зліва вибираємо «Управління дисками» (ще може називатися «Менеджер дисків»). Відобразяться всі носії, які бачить система. Флешка буде мати позначку «знімний диск».
 • Слід клікнути мишкою (правою клавішею) по проблемному пристрою і вибрати з меню «Редагування літери…»:

Флешка не визначається ні на одному компютері: причини й рішення

 • Вкажіть будь-яке значення з алфавіту, яке ще не зайнято (не присвоєно інших елементів).

Ну як, допомогла моя інструкція? Впевнений, що так! Якщо ж не визначається флешка Windows 7, швидше за все, вона своє відпрацювала. Хоча, є деякі програми, які здатні «воскрешати» USB накопичувачі. Про це я розповім в одній з наступних публікацій!

З повагою, Віктор Фельк!