Вимикається компютер під час гри: що робити?

728

Доброго дня. Я не є затятим геймером, але іноді люблю поганяти в NFS. Одного разу зіткнувся з неприємною ситуацією. Грав собі спокійно, і тут мій ПК раптово «вирубився». Чому вимикається комп’ютер під час гри? Відповідь на це популярний питання я вирішив розглянути в даній статті. Впевнений, що тема актуальна для багатьох комп’ютерних користувачів.

Уявіть, що Ви пройшли деяку частину гри, забули зберегтися, і система відключилася. Сумно… на Жаль, з такою бідою стикаються тисячі геймерів. Перш ніж панікувати і нести свій системник» або ноутбук на сервіс, спробуйте вирішити проблему самостійно. А я Вам в цьому допоможу.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Чому при запуску гри вимикається комп’ютер?
  • Багато пилу.
  • З’являється синій екран?
  • Неправильна експлуатація.
  • Віруси
  • Перевантаження блоку живлення
  • Перегрів процесора

Чому при запуску гри вимикається комп’ютер?

Почну з найбільш простих і банальних ситуацій, коли відбувається мимовільне відключення.

Багато пилу.

А Ви знаєте, що під час роботи ПК притягує пил?

Вона накопичується в радіаторі, на кулері. З часом її кількість може збільшитися настільки, що почне негативно позначатися на функціональності системи охолодження. Як результат, температура чіпа ЦПУ і графічного процесора почне перевищувати допустимі норми. Спрацює захисний механізм, і ПК вимкнеться.

Вимикається компютер під час гри: що робити?

Якщо не знаєте, як виконувати очищення, то краще звернутися до фахівців. Особливо, якщо у Вас ноутбук, розбирати який стоїть дуже акуратно.

З системним блоком справи йдуть простіше. Слід зняти бічну кришку і усунути пил з допомогою щітки (з м’якою щетиною) або пилососа з невеликою насадкою. Головне, робити все без особливих зусиль і тиску на деталі.

З’являється синій екран?

Можливо, комп’ютер не відключається повністю, а з’являється екран синього кольору з незрозумілими символами, кодами. Інформацію по цій темі Ви знайдете в одній з моїх попередніх статей (ось вона).

Вимикається компютер під час гри: що робити?

Суть проблеми полягає в конфлікті драйверів (відеокарти, звукового адаптера, чіпсету), який і призводить до неприємностей під час гри. Треба спробувати видалити дефектні «дрова», завантажити актуальні версії з офіційного сайту (тільки не пробні «бета»). Загалом, не буду повторюватися – докладно дана ситуація описана тут.

Неправильна експлуатація.

Мене часто запитують: “чому коли граєш в ігри комп’ютер вимикається?”. Ось ще одна з причин.

У ноутбуці вентиляційні отвори розташовані знизу, і закривати їх не рекомендується. Інакше холодне повітря не буде потрапляти всередину, а нагріте – виводитися назовні. Поганою практикою є підкладання ковдри або інших тканин під пристрій. Також, не варто класти його на ноги. Краще розташувати лептоп на рівному столі або на спеціальній підставці з додатковими вентиляторами.

Вимикається компютер під час гри: що робити?

Придбати подібні пристосування можна в будь-якому комп’ютерному магазині.

Віруси

Ці шкідники нечасто стають причиною вимкнення ПК, але випускати з уваги такий варіант не варто. Важливо мати на комп’ютері постійно працює антивірус або періодично виконувати сканування системи за допомогою утиліти DrWeb CureIt (хоча б раз на місяць). Про боротьбу з троянами та іншими шкідливими скриптами я докладно розповідаю в серії статей по посиланню.

Перевантаження блоку живлення

Ви повинні розуміти, що кожен компонент ПК споживає певну частину ресурсів БЖ. Найбільше навантаження створює дискретний відеоадаптер. Особливо, якщо Ви граєте в гру з високими графічними вимогами на максимальних налаштуваннях. В такі моменти блок живлення може не витримувати підвищене споживання потужності, і буде вимикатися.

Вимикається компютер під час гри: що робити?

При покупці нової відео карти слід звертати увагу на його характеристики, щоб вони відповідали ресурсу БЖ. Або ж помітити блок на більш потужний. Для найпростіших офісних систем досить і 350 W, то для ігрових цілей може бути недостатньо і 500 W.

Ось ще один з факторів, чому вимикається комп’ютер сам по собі.

Перегрів процесора

Тут можливо кілька причин:

 • ЦП починає давати збої і потребує заміни;
 • Висохла терпомаста;
 • Не працює кулер.

У першому випадку доведеться купувати новий «проц». Але спочатку слід перевірити інші варіанти. Якщо давно не виконувалась заміна термопасти, то слід провести дану процедуру.

Вимикається компютер під час гри: що робити?

Краще довіритися фахівцям, оскільки кожна паста має свої характеристики (теплопровідність, щільність) і правильно нанести її новачкам не та то просто.

Рекомендую прочитати мою статтю, яка більш детально описує суть проблеми.

Я перерахував найпоширеніші причини і способи їх усунення. Але іноді цього виявляється мало. Доводиться вирішувати проблему індивідуального характеру. Навіть сама гра може давати збій і «вирубувати» систему. Спробуйте пошукати відповіді на форумах, присвячених грі.

Також Ви можете писати мені в коментарях про свою біду. Я обов’язково відповім і постараюся допомогти!