Intel спробує домовитися з tsmc про виробництво 3-нм чіпів, поки всі потужності не зайняла apple

28

Intel прагне налагодити більш тісні відносини з компанією tsmc, щоб уникнути можливої конкуренції за виробничі потужності з apple, повідомило видання digitimes. Apple є одним з найбільших клієнтів тайванського виробника напівпровідників і в майбутньому явно розраховує на значні поставки процесорів, виконаних 3-нм техпроцесу. У чіпах, виконаних за тими ж нормами, зацікавлена і intel.

Джерело зображення: intel.com

Як стало відомо напередодні, tsmc запустила пілотне виробництво продукції на основі техпроцесу 3 нм, який в кінцевому підсумку буде використовуватися в процесорах apple для iphone, ipad і mac. Зараз для них застосовується технологія 5 нм. Одночасно intel збирається налагодити тісніші відносини з тайванським виробником, щоб гарантувати виконання своїх замовлень на нові чіпи, не перетинаючись з apple.

У середині грудня високопоставлені співробітники intel планують відвідати тайвань і зустрітися з керівництвом tsmc для обговорення виробництва 3-нм чіпів і виділення необхідних виробничих потужностей для замовлень intel. За даними digitimes, представники intel торкнуться питання “збільшення доступності 3-нм виробничих потужностей в tsmc « – компанія хоче»встановити більш тісні зв’язки з tsmc, щоб уникнути зіткнень з apple за доступні виробничі потужності”.

Intel планує використовувати нову технологію для процесорів сімейства meteor lake. За відсутністю можливості реалізувати дане рішення власними силами компанія вдасться до допомоги сторонніх підрядників, і робота з тайванським виробником означає шанс не відставати від apple. Остання ж, у свою чергу, зараз виконує дворічний план по відмові від процесорів intel у своїй продукції-на зміну їм компанія випустила власні процесори, більш енергоефективні і не менш продуктивні.