Рейтинг найкращих дефрагментаторов 2016-2017 року

543

Доброго дня. З цієї публікації Ви дізнаєтесь, який кращий дефрагментатор для windows 7 x64 х32 варто вибрати, для чого взагалі потрібні подібні програми, чи можна обійтися без них і чим це загрожує. Питань у цій темі багато, і часто користувачі не приділяють належної уваги цьому аспекту оптимізації системи. Давайте розбиратися!

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Суть дефрагментації
 • Який дефрагментатор найефективніший?
  • Вбудована утиліта Віндовс
  • Сторонні додатки

Суть дефрагментації

Головне завдання процесу – об’єднати розділені ділянки файлів в єдиний блок (фрагмент). Це необхідно для більш швидкого зчитування інформації в момент звернення ОС до певного елемента. Також, зменшується кількість переміщень голівки, що зчитує по поверхні дисків. Як результат, термін експлуатації HDD збільшується.

Ось наочний приклад. У Вас є великий файл, який виявився фрагментованим (розділеним на «шматки», розташовані в різних ділянках накопичувача). Щоб прочитати його, механізмів жорсткого носія доведеться постійно «мотатися туди-сюди, збільшуючи час обробки. Але якщо виконати дефрагментацію, то вся інформація з’єднається в цільний блок, що в рази прискорить процес читання / запису.

А Ви знали, що дана проблема неактуальна для SSD (твердотілих дисків), які не мають механічної складової. А їх підвищена швидкість робить непомітними звернення до розташованих на відстані» фрагментах.

Який дефрагментатор найефективніший?

Тести різних додатків проводилися неодноразово багатьма користувачами ПК. Деякий софт є простим і спрямованим на вирішення однієї задачі. Інші утиліти можуть працювати окремо з файлами ігор, програм та реєстром Windows.

Але якого варіанту варто віддати перевагу?

Важлива не функціональність програмного забезпечення, а результат, який вона дає. Порівнювати подібний софт дуже важко, відштовхуючись від якихось цифрових показників. Хоча розробники залучають користувачів різними «замануха», типу Ваш комп’ютер прискориться на 32%. А якщо не скористаєтеся «нашим», то скоро система почне валитися, гальмувати, жити своїм життям. Насправді, це просто маркетинговий хід. Ступінь оптимізації визначити в домашніх умовах практично неможливо.

Часто юзери ведуться на таку фішку, як фоновий процес дефрагментації. Він працює таємно, самостійно шукає розділені файли і об’єднує їх. Вам не потрібно нічого робити. Але, з іншого боку, виникає додаткове споживання ресурсів процесора і ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті, що не є добре.

Вбудована утиліта Віндовс

Впевнений, що багато з Вас використовували цей засіб для оптимізації диска. Воно має інтерфейс російською мовою, його не потрібно завантажувати, налаштовувати. Та й алгоритми використовуються ті ж, що і у стороннього софту. Єдиний «недолік» – менш приваблива візуальна оболонка.

Запустити службу можна через властивості диска на вкладку «Сервіс»:

Рейтинг найкращих дефрагментаторов 2016-2017 року

або просто в пошуковому рядку меню «Пуск» ввести фразу «Дефрагментація».

Рейтинг найкращих дефрагментаторов 2016-2017 року

Спочатку Ви можете проаналізувати накопичувач, щоб визначити рівень фрагментації. Якщо він не вище 10%, то немає приводу для занепокоєння, і можна не робити зайвих рухів. Коли ж відсоток перевищує вказане вище значення, то можна сміливо кликати по кнопці «Дефрагментація».

Рейтинг найкращих дефрагментаторов 2016-2017 року

Процедура ця не швидка і залежить від обсягу HDD. Краще запускати її вночі, попередньо запланувавши в налаштуваннях.

Починаючи з Windows 8, процес з’єднання фрагментів був доданий в набір утиліт для оптимізації, який працює у фоновому режимі, коли Ви нічого не робите за комп’ютером. При цьому, SSD диски автоматично ігноруються (їм дефрагментація не потрібна).

Сторонні додатки

Є один неприємний нюанс, який може призвести до непередбачуваних наслідків. Припустимо, система використовує вбудовані засоби за замовчуванням з певним алгоритмом сортування даних. Але Ви про це не знаєте і встановлюєте іншу утиліту, яка має власні алгоритми. В результаті:

 • виконується багаторазове переміщення файлів;
 • термін експлуатації дисків знижується;
 • споживається більше системних ресурсів;
 • продуктивність також може постраждати.

Особисто моя думка: не потрібно ганятися за красивим інтерфейсом і обіцяними фантастичними можливостями. Достатньо інтегрованого інструменту Windows.

Розглянемо найпопулярніші додатки 2016 року, які заслужили довіру мільйонів користувачів. Можете протестувати кожне з них (тільки не все відразу), щоб вибрати оптимальний варіант.

 • O&O Defrag Pro. Досить просте і зручне, яке працює швидко і відмінно справляється з поставленим завданням.
 • Defraggler. Абсолютно безкоштовний софт, без зайвого функціоналу. А що ще потрібно для дефрагментації?
 • Auslogics Disk Defrag. Продукт відомого розробника, який спеціалізується на комплексній оптимізації комп’ютерів. Використовував його протягом декількох років, результатом задоволений.
 • IObit Smart Defrag. Можна завантажити окремо або в комплекті з програмою System Care. Працює у фоні, споживає трохи оперативки.
 • PerfectDisk Professional. Вміє працювати з RAID-масивами, що актуально для власників серверів. В іншому, нічим не відрізняється від подібних утиліт.
 • Vopt. Інтерфейс не такий привабливий, як у аналогів. Але головна перевага – високоефективний алгоритм сортування. Це рішення рекомендують багато «гуру» на комп’ютерних форумах.
 • Ashampoo Magical Defrag. Одна з найбільш скачуваних утиліт 2015 року. Може функціонувати як у фоновому режимі (непомітно), так і запускатися на вимогу користувача.
 • Кращі оптимізатори >>>

От і все. Сподіваюся, стаття була корисна для Вас, дорогі читачі. Але зробити її корисніше можуть Ваші коментарі, в яких Ви поділіться досвідом використання зазначених вище (або інших) програм для дефрагментації. Буду дуже вдячний!

З повагою, Віктор

Рейтинг найкращих дефрагментаторов 2016-2017 року