Для боротьби з читерами в valorant буде використовуватися модуль tpm 2.0 — поки що лише в windows 11

97

Розроблений riot games шутер valorant вже піддавався критиці за жорсткі методи боротьби з читерством, але компанія не планує зупинятися на досягнутому. Згідно twitter-аккаунту @anticheatpd, при запуску на комп’ютері з windows 11 шутер тепер вимагає наявності в системі криптографічного модуля tpm.

Extremetech.com

Використання tpm для боротьби з читерством — цікава ідея, однак вона може мати деякі недоліки з точки зору конфіденційності та анонімності користувачів. За допомогою даного модуля riot games зможе не просто заблокувати аккаунт або ip-адресу, внести в «чорний список» сам комп’ютер користувача. Зробити це можна буде за рахунок того, що кожен модуль tpm має вбудований ключ rsa, який не можна змінити. Riot також вимагає для запуску valorant, щоб на всіх комп’ютерах з windows 11 була активована secure boot.

Звичайно, блокування по tpm можна буде обійти, замінивши модуль tpm, а потім повторно активувавши всі функції безпеки і встановивши новий tpm-модуль, але навряд чи знайдеться багато бажаючих займатися цим. Та й як бути тим, у кого в системі tpm емулюється bios материнської плати, але фізичний модуль на ній відсутній. Наприклад, в росії переважна кількість систем такі через правових аспектів.

Extremetech.com

Варто відзначити, що прив’язка гри до tpm може обіцяти і проблеми з конфіденційністю. Примушування кожного користувача до аутентифікації комп’ютера через апаратний модуль, ключ якого не може бути змінений, може надати техногігантам і урядам набагато більш ефективний метод відстеження того, чим люди займаються в мережі. Особливо враховуючи, що в специфікаціях tpm 2.0 зазначено, що виробники чіпів tpm і обчислювальних платформ не розглядаються в якості потенційних загроз.