Мій роутер сильно нагрівається, це небезпечно?

19

Маршрутизатор є важливим елементом для забезпечення гарної швидкості інтернету і стабільного з’єднання. Якщо у цього пристрою з’являється якась проблема, то ми можемо побачити її при серфінгу в мережі або завантаженні файлів.

Але що може статися, якщо наш роутер занадто нагрівається? про це ми і поговоримо в даній статті. Ми також дамо поради, як запобігти цьому і підтримувати його в ідеальному стані, щоб максимально використовувати ресурси маршрутизатора.

Що буде, якщо роутер сильно нагріється?

Перш за все, потрібно сказати, що роутер, як це не дивно, нагрівається. Це те, що трапляється практично з будь-яким пристроєм, що має цп і потребує постійної обробки запитів. Наприклад, ми можемо побачити це на комп’ютері або на мобільному телефоні.

Однак це те, що ми повинні контролювати. Те, що роутер нагрівається, це безпечно. Він не вибухне і не загориться. Але це, звичайно, може вплинути на роботу. Найбільш поширеним є те, що якщо маршрутизатор має дуже високу температуру, то раптово ми втрачаємо з’єднання, короткочасне або навіть постійне, поки не вимкнемо пристрій.

Це траплялося набагато частіше зі старими маршрутизаторами adsl. Технології покращилися, і сьогоднішнє покоління маршрутизаторів зазвичай не мають подібних проблем. Однак все буде залежати від моделі, догляду за пристроєм, а також від способу його використання.

Чому роутер гріється? зазвичай це відбувається в результаті роботи. Майте на увазі, що ви постійно отримуєте і відправляєте інформацію як по wi-fi, так і по кабелю. Чим більше ми його використовуємо, наприклад, якщо у нас багато пристроїв, підключених до wi-fi і споживають ресурси, тим більше він може нагріватися.

Але він також може нагріватися в залежності від того, наскільки обережно ми його використовуємо. Це важливо враховувати, щоб продовжити термін служби приладу і уникнути проблем в роботі. Також варто відзначити, що перегрів обладнання відбувається частіше в літні місяці, коли температура вище.

Як не допустити перегріву роутера

Якщо роутер сильно нагрівається або ви часто помічаєте, що є проблеми з підключенням, вам слід знайти причину і усунути її якомога швидше. Ми збираємося дати кілька важливих порад, як запобігти нагріванню, і охолодити маршрутизатор. Практично завжди це відбувається через помилку при розміщенні пристрою.

Розмістіть його подалі від інших приладів

Одна з найважливіших рекомендацій — розміщувати роутер подалі від іншого електричного обладнання. Наприклад, не рекомендується ставити його поруч з відеоплеєром, телевізором або навіть комп’ютером. Всі ці пристрої виділяють тепло і можуть вплинути на роботу і навіть пошкодити маршрутизатор.

Тому в ідеалі його потрібно помістити у віддалене місце. Будь-яке джерело тепла буде шкідливим. Навіть подовжувач, заповнений розетками, може виділяти тепло і впливати на прилади поблизу.

Уникайте попадання прямих сонячних променів

Також важливо не розміщувати роутер під прямими сонячними променями. Наприклад, ми ніколи не повинні ставити його поруч з вікном, через яке може проходити пряме світло, навіть якщо це всього кілька годин в день. Це може вплинути на роботу і викликати надмірний нагрів. Те ж саме станеться з будь-яким іншим пристроєм, наприклад з мобільним телефоном, якщо ми будемо використовувати його при яскравому сонячному світлі.

Найкраще поставити роутер на предмет меблів на узвишші, щоб він міг краще випромінювати сигнал wi-fi і його не досягали прямі сонячні промені.

Ніколи не кладіть речі на маршрутизатор

Ще один важливий момент — будьте обережні з вентиляційними отворами маршрутизатора. Якщо вони закриті, це може викликати перегрів, оскільки він не буде охолоджуватися належним чином. Зазвичай це відбувається, коли ми кладемо що-небудь на маршрутизатор. Наприклад, якщо поставити на нього якийсь інший пристрій або навіть покласти будь-яку книгу.

Тому при установці маршрутизатора, потрібно обов’язково переконатися, що ніщо не перешкоджає виходу тепла з будь-яких з його сторін.

Утримуйте прилад в чистоті

Не забувайте проводити профілактичне обслуговування роутера. В основному це відбувається, як і з будь-яким іншим пристроєм, наприклад, з комп’ютером. Що ми маємо на увазі? важливо не накопичувати пил, який потрапляє в пристрій, розміщувати його на чистій поверхні і запобігати накопиченню бруду в роз’ємах.

Все це може істотно вплинути на роботу роутера. Тому також важливо періодично проводити чистку маршрутизатора від пилу.

При необхідності використовуйте охолоджувальну підставку

Якщо після виконання цих порад ви все ще помічаєте, що маршрутизатор стає занадто гарячим, ви завжди можете використовувати охолоджуючу підставку, таку ж, як для ноутбуків.

Багато маршрутизаторів мають usb-порти, до яких ми можемо підключати інші пристрої. У нашому випадку ми можемо підключити охолоджуючу підставку і поставити роутер зверху. Це допоможе зберегти його нормальну температуру і запобіжить перегрів при інтенсивному використанні.

Одним словом, в тому, що роутер нагрівається, немає нічого дивного. Це не зовсім небезпечно, хоча надмірне нагрівання може викликати несправність, тому ми повинні вчасно запобігти перегрів пристрою. За допомогою наведених вище порад, ви можете знизити ризик виникнення проблем при нагріванні маршрутизатора і продовжити термін його служби.