У ноутбуках на платформі intel evo 4.0 з’являться якісні 8-мп веб-камери

31

Інформація, що описує частину специфікацій майбутньої платформи intel evo 4.0, виявилася в розпорядженні порталу notebook check. Нагадаємо, що платформа intel evo являє собою набір універсальних вимог до апаратної, програмної та функціональної складової ноутбуків на базі процесорів intel. За задумом компанії, завдяки цьому споживачеві буде простіше підбирати той чи інший ноутбук під свої потреби.

Джерело зображення: intel

Передбачається, що стандарт intel evo 4.0 буде прийнятий разом з анонсом 13-го покоління процесорів core (raptor lake), яке очікується в другій половині майбутнього року. Notebook check роздобув інформацію, в якій описуються вимоги і рекомендації до веб-камер майбутніх ноутбуків, які будуть претендувати на сертифікат відповідності платформі intel evo 4.0.

Отже, почати потрібно з того, що intel стала членом консорціуму valued camera experience (vcx), що представляє собою некомерційну організацію, яка займається об’єктивною і всебічною оцінкою камер мобільних пристроїв (смартфонів, планшетів, лептопів та іншої техніки). Тому сертифікація ноутбуків для платформи intel evo 4.0 буде проводитися і з урахуванням цього аспекту.

Джерело зображення: notebook check

Камери лептопів, що претендують на відповідність стандарту intel evo 4.0, повинні будуть підходити під певний набір критеріїв і володіти певним набором характеристик, які будуть оцінюватися і відображатися з урахуванням цільових рейтингових значень тестів vcx. Які саме це будуть значення-поки невідомо. Враховуватися буде все, включаючи розташування камери, її дозвіл, розмір датчика і так далі. За кожну відповідність тому чи іншому критерію стандарту будуть нараховуватися бали. У разі невідповідності-бали будуть відніматися. Наприклад, камера, розміщена під дисплеєм ноутбука або де-небудь ще, а не в прямій видимості користувача (зазвичай в центрі верхньої рамки над екраном) буде отримувати в рейтингу vcx негативні оцінки. Фінальні специфікації, а також рейтингова система vcx для ноутбуків intel, будуть прийняті до першого кварталу 2022 року.

Серед вимог до веб-камер згідно стандарту intel evo 4.0 може стати використання 8-мп сенсорів з 80-градусмним кутом огляду. Для порівняння, у актуальних ноутбуків форм-фактора 2-в-1 компанія intel вимагає наявності основної веб-камери з роздільною здатністю 5 мп (або більше). Для камер платформи intel evo 4.0 при використанні сенсорів з підтримкою роздільної здатності full hd розмір пікселів останніх повинен бути не менше 1,4 мкм. Крім цього, компанія рекомендує оснащувати ноутбуки функцією відключення веб-камери, а також led-індикатором, що відображає статус стану камери (працює або вимкнена).

Крім того, камери ноутбуків нового покоління повинні підтримувати інтелектуальні функції, такі як зміна і приховування фону. Для відключаються usb-камер також повинна пропонуватися підтримка різних інтелектуальних функцій. При цьому не рекомендується забувати про енергоспоживання цих пристроїв.