Установка curl в ubuntu

87

Якщо інсталяційний скрипт видає помилку: bash: curl: command not found або bash: curl: команда не знайдена . Це означає що такої команди немає у вашій системі. Рішення просте-встановити утиліту curl. Ця утиліта для скачування файлів хоч і не так популярна, як wget, але може надати більше можливостей, а також має в своєму складі бібліотеку, яку можна підключити до інших програм.

Ми розглянемо як встановити curl в ubuntu 20.04. Але інструкція буде актуальна і для більш нових або старих версій дистрибутива.

Установка curl в ubuntu

Уявімо цілком реальну ситуацію. Ви вирішили встановити додаток за допомогою скрипта . Sh . Для скачування скрипта пропонують використовувати команду curl, вона також може виявитися і в самому скрипті. Однак за замовчуванням ця утиліта не встановлена в ubuntu 20.04, тому при спробі запуску скрипта ви побачите помилку curl: команда не знайдена . А якщо ви спробуєте запустити безпосередньо саму утиліту, то повідомлення буде виглядати наступним чином: bash: /usr/bin/curl: немає такого файлу або каталогу . Для установки curl слід використовувати такі команди:

Sudo apt install curl

Curl-v

Ця команда може бути важлива, так як програма активно розвивається і кожен раз виправляються десятки помилок і додаються нові функції. Для того щоб завантажити файл використовуйте таку команду:

Curl – oc- https://releases.ubuntu.com/20.04.2.0/ubuntu-20.04.2.0-desktop-amd64.iso

Про інші аргументи і способи їх використання можете дізнатися в нашому матеріалі.

Висновки

Утиліта curl набула широкого поширення. Вона доступна на всіх актуальних настільних операційних системах. В ubuntu 20.04 утиліта не встановлена, але доступна в репозиторії і тепер ви знаєте як виконується установка curl ubuntu.

Описана помилка найчастіше зустрічається тільки на недавно встановленому дистрибутиві. Так як бібліотека libcurl використовується великою кількістю додатків і рано чи пізно буде встановлена у вашій системі разом з curl.

( 3 оцінок, середнє: 3,67 з 5)