Влада сша примусить учасників ринку розкрити інформацію, яка допоможе боротися з дефіцитом чіпів

24

За підсумками наради за участю американських чиновників, автовиробників і постачальників напівпровідникових компонентів перші прийняли рішення вимагати від учасників ринку більш повного розкриття інформації про свою діяльність. Влада сша вважає, що маючи доступ до чутливих даних, вони зможуть запобігти погіршенню ситуації в галузі.

Джерело зображення: reuters

Як зазначає reuters, автовиробники і постачальники чіпів повинні будуть протягом 45 днів надати міністерству торгівлі сша розгорнутий звіт про стан справ з поставками компонентів. Серед запитаної інформації, як пояснює джерела, можуть бути і дані про ціни, що викликає занепокоєння тих компаній, які подібні відомості вважають комерційною таємницею. Передбачаючи опір учасників ринку, міністр торгівлі сша джина раймондо (gina raimondo) заявила: «у нас є й інші інструменти, які змусять їх надати нам інформацію. Сподіваюся, нам не доведеться їх використовувати, але якщо буде потрібно, ми це зробимо».

На тематичній нараді генеральний директор stellantis карлос таварес (carlos tavares) заявив, що альянс готовий надавати необхідну інформацію, але для успіху цієї ініціативи потрібна участь представників усього ланцюжка поставок напівпровідникових компонентів. Деякі учасники ринку висловили стурбованість тим, що надання необхідної інформації може вступати в конфлікт з правилами розкриття даних для публічних компаній. Китайська влада, нагадаємо, нещодавно присудила кільком дистриб’юторам напівпровідникової продукції великий штраф за багаторазове підвищення цін після початку кризи в галузі. Міністерство торгівлі сша теж вважає, що прийшов час для прийняття рішучих заходів.