Зростання цін на мідну фольгу помітно підніме вартість недорогих материнських плат

21

Тайванські джерела час від часу згадують про нові негативні фактори, здатних погіршити і без того складну ситуацію в галузі з виробництва електронних компонентів. Зростання цін на мідну фольгу, яка активно застосовується при виробництві текстоліту (основа будь-якої друкованої плати), більшою мірою відчують на собі покупці недорогих материнських плат, а ось у верхньому ціновому сегменті цей фактор просто потоне в більш помітному впливі інших.

Джерело зображення: lcy technology

Публікація ресурсу digitimes на тему зростання цін на мідну фольгу і плакований міддю ламінат, з якого роблять друковані плати електронних пристроїв, змусила представників сайту tom’s hardware спробувати визначити, як цей фактор вплине на вартість материнських плат і відеокарт — виробів, максимально використовують мідну фольгу і текстоліт. У випадку з відеокартами ціни і так високі через попит з боку учасників кріптовалютного ринку, і на нинішніх рівнях впливу з боку цін на мідну фольгу вони не відчують.

Почасти подібне твердження справедливо і щодо дорогих моделей материнських плат. У структурі їх собівартості ціна активних електронних компонентів істотно переважує частку пасивних елементів і текстоліту. З четвертого кварталу 2020 року вартість мідної фольги зросла на 35 %. Припустимо, якщо середня материнська плата з восьмишаровим текстолітом використовує 184 грами міді, то сама вартість цього матеріалу з грудня минулого року зросла з $1,42 до $1,70, що не так вже й багато. Інша справа, що до цієї суми потрібно додати накладні витрати, і тоді у формі мідної фольги частка цього матеріалу в собівартості материнської плати вже може зрости до $54. Словом, навіть якщо вартість фольги збільшилася з кінця минулого року на 10 %, то в ціновому сегменті від $100 до $200 результуюче підвищення ціни материнської плати буде помітним для цільової купівельної аудиторії.

Мідь в умовах електрифікації транспорту, переходу на» зелену ” енергетику і поширення мереж зв’язку 5g буде затребуваним матеріалом, і ціни продовжать зростати. Адекватної альтернативи міді в якості провідника в цьому випадку немає, тому до зростання цін на електроніку доведеться звикати.