У чому причина популярності Apex Legends?

412

Ця гра увірвалася до нас буквально з нізвідки. Здається, тільки вчора вона вийшла і ось через місяць б’є планку в 50 мільйонів гравців в онлайні. У деяких відразу постало питання, а в чому суть то? Так, гра хороша, але щоб одразу стати такою популярною? Сьогодні ми розберемо, чому Apex Legends так популярна.

Тренди, тренди і ще раз тренди

Скажу відразу, і не буду мучити – вся справа в трендах і хайпи, який навколо себе піднімають сьогодні батл роялі. Аналогічна ситуація була з жанром MOBA. У далекому 2009 році вийшла така гра як Demigod. До її створення доклали руку не якісь там ноунеймы, а студія Кріса Тейлора, що зробила в свій час Dungeon Siege. Швидше за все, ви, як і багато інших людей, не пам’ятаєте Demigod з тієї простої причини, що гра була лише спробою осідлати хвилю хайпи, яку підняла Dota.

Сама гра була бесящей, критики відзначали, що в неї неможливо грати довше години, мультиплеер жахливий, а бої з ботами викликають лише апатію. У Demigod не було самого розуміння жанру MOBA, а розробники думали, що якщо вони покладуть у свою гру основні фішки Доти, то ті будуть працювати. Але це було не так.

А якщо ми подивимося ширше однієї гри, побачимо, що в період правління на ринку першої та другої частини Dota, інші стали клепати просто безглузді її версії своєї інтелектуальної власності. В той час у нас з’явилися «чудесні» МОБИ по всесвіту DC, Володаря кілець і багатьох інших. Все це відбувалося тільки з-за популярності жанру і бажання заробити на ньому.

Зробимо все як у них

В ігровій індустрії чомусь до цих пір існує думка, що достатньо зробити ту чи іншу гру в популярному жанрі і гравці кинуться в неї грати. Dota стала популярною з-за вдало обставин, що склалися, і завдяки тому, що була цікавою. Інші ж подумали, що жанр і є запорука успіху і нічого крім копіювання робити не треба. І так було завжди. Виходить культовий проект – інші видавці змушують своїх розробників робити точнісінько такий же, щоб відірвати шматок аудиторії конкурента.

З’явилася популярна гра про Другу світову – все терміново справах ігри про Другу світову і як можна більше! Випустили StarCraft – швидко пиляємо як можна більше RTS. І нікого не цікавить, сюжет опрацювання, геймплейні дрібниці і так далі. Ні, сеттінга і жанру досить! І таких ситуацій безліч. Згадайте епоху Counter Strike, епоху Heart Stone, GTA 3 або Team Fortress – всі ці ігри принесли в індустрію щось нове і були купу раз безсовісно і бездумно скопійовані.

Важливо, що ніхто не забороняє намагатися заробити на новому жанрі. Тільки до цього потрібно підходити з детальним аналізом і розбирати, чому той чи інший проект став популярним, як можна вдосконалити, переробити, щоб зробити в ньому революцію і люди самі потягнулися до нового проекту.

І так, королівські битви

Весь цей довгий розповідь було підводкою до того, щоб ви зрозуміли – зараз з батл роялями не відбувається нічого нового, а лише те ж саме, що було десятки разів з іншими жанрами.

Одного разу група модерів зробила проект, де і зародилася концепція королівської битви. Після, інші хлопці з PUBG Corporation випустили першу королівську битву, щільно підсадивши геймерів на цей жанр як на героїн. Відразу всі почали копіювати його, випускати свої нікому не потрібні проекти, додавати битву собі в мультиплеер.

Хтось же навпаки діяв по-розумному і переосмислив концепцію. Так з’явився Fortnite, який переплюнув інші проекти, ще більше закріпивши тренд.

Щоб не перераховувати величезну кількість ігор, які сліпо слідують тренду, просто скажу, що сьогодні є королівська битва навіть за Тетрису! Усвідомлюєте масштаб?

І ось, коли ринок вже перенасичений і на ньому є явні фаворити, з’явився Apex Legends і захопив серця людей.

Продумана стратегія

Ми вже писали , тому не будемо заглиблюватися у механіки і геймплейні деталі, а поговоримо про запоруку успіху. Все почалося з піару. Хтось вважає, що його не було як такого. Просто хлопці-розробники викотили трейлер, а через кілька днів випустили саму гру.

Але давайте об’єктивно – Respawn Entertainment належать однією з найбільш жадібних компаній – ЕА, які завжди прораховують свої ходи наперед, тільки заради того, щоб заробити. Ніхто не давав би без чітко прорахованою стратегії робити Respawn Entertainment гру на коліні, припустимо, з обрізків Titanfall 3.

Геніальна рекламна компанія гри була продумана таким чином: гру не піарять як таку, і випускають лише трейлер, паралельно з цим блогерам як би випадково зливають інфу про новій грі від творців титанів. Коли галас вже почалася – ЕА купили топових стримерів в день виходу гри, щоб вони грали тільки в Apex. Це і була геніальна рекламна компанія.

Піарники ЕА явно знали, як зараз працює ринок і як залучити до грі інтерес, щоб не дратувати геймерів.

Друге, Apex Legends просто якісно зроблена. Вона на рівень вище стандартних умовно безкоштовних проектів. Інші розробники вже привчили геймерів розуміти, що на виході гра буде жахливою і доведеться чекати патч першого дня, а потім сотні інших патчів. І тут з’являється Apex Legends: оптимізована, не лагающая і без падаючих серверів.

Серйозні люди – серйозний проект

Наступна причина, чому Apex Legends популярний полягає в її творців. У студії розробників зараз сидить чоловік, який відповідав коли за успіх Call Of Duty і пішов потім до ЕА. Я хочу сказати, що Respawn Entertainment це саме ті люди, які знають як робити шутери крутими, що вони і показали на прикладі Titanfall.

Саме тому, студія не просто бездумно увійшла до жанр батл рояля з розряду: «у грі 100 чоловік на одній карті і вони один одного вбивають», а з планом, як в рамках жанру реалізувати нові ідеї. Так у грі ставка робиться на командну роботу, з комбінуванням спеціальних умінь персонажів. Також в Арех багато інших фіч, які додані до неї не просто так, а найголовніше – працюють. І всі вони крутяться навколо командної роботи.

Це те, про що я говорив вище. Ніхто не забороняє копіювати, але потрібно розвивати. І якщо ми подивимося на основних лідерів ринку батл роялів, то побачимо, що вони не просто роблять кальки.

Якщо Pubg був з ухилом в реалізм і в принципі зародив жанр, то Fortnite робив наголос на божевілля, веселощі і можливість творити в грі все що хочеш. Крім того, у ньому постійно відбуваються круті івенти, які іноді не пов’язані з пальбою один в одного. І важливо, Fortnite показав, що безкоштовна гра може існувати без космічного доната.

В останній Call of Duty батл рояль зроблений дуже дорого, круто, кінематографічно. Apex Legends, у свою чергу, показав нам командну роботу.

Заносите наступного

Відповідаючи на питання, чому Apex Legends популярна, тут все просто. Є тренд і в його рамках умілі люди змогли реалізувати якісний по всіх фронтах проект. Але при цьому він не відрізняється від інших подібних проектів. Apex – це гарна гра, але все ж продукт свого часу. Він цінний тільки поки живе тренд і так буде продовжуватися, поки хтось не зробить інший батл рояль, який його переплюне, або просто не створить абсолютно новий хайповый тренд.