Інформатор з facebook назвала прозорість ліками для соцмережі

32

На думку колишньої співробітниці facebook френсіс хауген (frances haugen), що стала інформатором, потрібне глибоке розслідування щодо соціальної мережі. Воно виявить нездатність платформи протистояти дезінформації та зловживанням у всіх мовних сегментах, крім англійської.

Джерело зображення: gerd altmann / pixabay.com

Пані хауген покинула facebook у травні, захопивши кілька тисяч внутрішніх документів, які вона згодом передала wall street journal. Видання опублікувало серію статей, в яких детально розповідалося, що компанія знала про потенційну шкоду її платформ для психіки користувачів підліткового віку. Facebook, стверджує хауген, також обізнана про те, що в її штаті недостатньо співробітників зі знанням відмінних від англійської мов. В результаті деструктивний контент від користувачів в ряді країн або видаляється недостатньо оперативно, або не видаляється взагалі, і платформа на інших мовах, по суті, являє собою «сиру і небезпечну версію facebook».

Адміністрація facebook, у свою чергу, регулярно робить заяви про незгоду з тим, як хауген характеризує внутрішні дослідження платформи, і з гордістю доповідає, як присікає різні зловживання в соцмережі. Інформатор вважає, що компанії слід розкрити, які мови підтримуються системами технічної безпеки. Є заснована на опублікованих внутрішніх документах та інтерв’ю колишніх співробітників думка, що адміністрація соцмережі робить недостатньо для перешкоджання поширенню фейків. Наприклад, каже хауген, перед тим, як зробити репост, користувачам слід було б і самим спочатку перейти по публікується посиланням. Але компанія відмовилася впроваджувати такий інструмент, щоб не втрачати прибуток.

Наступного тижня глава instagram адам моссері (adam mosseri) викликаний для надання свідчень на слуханнях в конгресі сша з питань впливу сервісу на молодь. На запитання, що вона сказала б моссері, якби видалася така можливість, пані хауген відповіла: