Як писати новини

9-7-2021

Написання текстів для радіо, тб або відео вимагає зовсім інших навичок, ніж створення текстів для друку.

Пишіть так, як якщо б ви розповідали: пишіть розмовним стилем, як ніби ви розповідаєте історію співрозмовнику. Використовуйте короткі речення. Після кожного довгого речення ставте коротке. Перевірте, перечитавши те, що ви написали, – чи правда текст звучить так, як якщо б ви його розповіли своїми словами? Також хочемо порекомендувати почитати найкращі новини Києва на сайті .

Не ускладнюйте текст: кожній ідеї присвятіть одне речення. Висловлюйте свої думки чітко і ясно, дотримуйтеся сюжету і не намагайтеся бути занадто розумними. Через занадто велику кількість необов’язкових деталей історія може втратити сенс. Уникайте багатоскладових і важковимовних слів і довгих заплутаних пропозицій. “цінуйте короткі слова”, – стверджує діллон.

Будьте більш конкретними: незважаючи на те, що мета – створити чіткий текст, ви повинні уникати узагальненості. Діллан каже, що репортери повинні надавати контекст кожного разу, коли люди можуть заплутатися і здивовано піднімати брови. Описуючи людей, не вішайте на них ярлики. Замість того щоб просто називати їх офіційні звання, розкажіть, чим вони займаються.

Розповідайте історії в логічному порядку: переконайтеся, що у вашого контенту є початок, продовження і кінець. Не ховайте новину в глибині тексту, почніть з головного, без розлогого введення.

Використовуйте даний час і активний заставу: ваші тексти знаходяться в потоці новин і відображають події, які відбуваються прямо зараз. Ефір бореться за актуальність в режимі реального часу. Щоб передати це слухачеві, скрізь, де можливо, використовуйте активний заставу. В англійській мові намагайтеся використовувати структуру”підмет-присудок-доповнення”. Наприклад: “поліція (підмет) заарештувала (присудок) 21 активіста (доповнення) за організацію протесту в мерліон парку вдень у суботу”.

Описуйте картинки: аудиторія тб і глядачі відеороликів будуть бачити, як відбулася подія. На телебаченні фраза” записати на плівку ” означає описати, як сюжет історії будується навколо образів. Не пишіть більше, ніж потрібно для опису історії або картинки.

Використовуйте образи: радіослухачам доводиться самим представляти людей, місця і речі, про які ви говорите в своїй історії. Створіть за допомогою слів потужні і прості образи. Використовуйте описові дієслова замість прикметників. Наприклад, якщо ви скажете” він важливо виступає “або” він прогулюється”, ви створите картинку, не використовуючи при цьому прикметників. Але не перетворюйте яскраві, багаті описи в багатослівні конструкції. Використовуйте слова економно.