Набридла реклама в браузері – видаляємо і блокуємо її

403

Доброго дня. Сьогодні хочу торкнутися дуже актуальну тему і розповісти про те, як видалити вірус «спливаюча реклама в браузері». Доводилося з таким стикатися? Я неодноразово допомагав знайомим усувати подібні проблеми. Ось вирішив поділитися дорогоцінним досвідом з Вами, мої дорогі читачі.

Реклама – це не тільки двигун торгівлі, але і дуже дратує річ. Я прекрасно розумію, що власники сайтів отримують гроші за покази чи кліки по банерам. Але з точки зору звичайного користувача, це не зовсім адекватний підхід. Особливо, якщо більшу частину сторінки займає не корисний контент, а рекламні блоки. Звичайно ж, хочеться скоріше позбутися від них. Але як це зробити раз і назавжди.

 • Як видалити пошуковик Webalta — робочі методи
 • Отлючаем оновлення Windows 7 і видаляємо встановлені
 • Online Video Taker російська версія
 • Не працюють USB порти з-за вірусу — знайшли причину

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Суть проблеми
 • Видаляємо вірусне ПО з комп’ютера
  • Hitman Pro
  • Antimalware від компанії Symantec
  • Використовуємо блокування в браузерах
  • Ручне очищення
  • Глибокий пошук
  • Перевірка ярликів
 • Підводимо підсумки

Суть проблеми

Одна справа, якщо банер ненав’язливо розташовується на сайті. Але коли з’являються спливаючі блоки, які закривають собою інформацію, то варто задуматися. Першою ознакою рекламного вірусу є азартне вміст рекламних оголошень (казино, рулетка, ігрові автомати, ставки на спорт «Вулкан»).

Упевнений, Ви неодноразово ставали мільйонним відвідувачем сайту і отримували пропозицію забрати приз. Достатньо було всього лише натиснути на кнопку. Але в підсумку Вас закидывало на підозрілий ресурс, звідки можна нахапатися всякої «зарази».

Добре, що з даною проблемою можна боротися. Зараз дізнаєтеся, як.

Можливі два варіанти:

 • Вірус поселився на Вашому ПК.
 • Вірус знаходиться на сервері сайту і до Вашої системі не має відношення.
 • Як Ви вже, напевно, здогадалися, ця стаття буде присвячена першій ситуації, оскільки на Інтернет-ресурс ми вплинути не можемо. Хоча, є парочка методів… Зацікавлені?

  Видаляємо вірусне ПО з комп’ютера

  Нам знадобиться будь-яка програма для пошуку Adware, яка ефективно усуває шкідливі скрипти з ПК. Варто відзначити, що навіть якісні антивіруси не завжди помічають подібні загрози. Тому деякі розробники створили спеціальний софт для боротьби з рекламними вірусами.

  Увага! Найчастіше «сміття» потрапляє в систему під час установки мультимедійних програвачів, конверторів, додатків для скачування контенту з Youtube та інших відео хостингів. Під час інсталяції читайте кожну сходинку, слідкуйте за галочками, встановленими навпроти пунктів «Встановити ЦЕ корисне / унікальний / безкоштовне програмне забезпечення».

  Hitman Pro

  Я не так давно дізнався про це софті. Досить просте і ефективне рішення. На жаль, воно не зовсім «халявне» (пробний період становить 30 днів), але в наші дні це не є великою проблемою. Впевнений, Ви знаєте, де шукати обхідні шляхи.

  Hitman допоміг мені прибрати спливаючі банери в браузері. Спочатку я думав, що проблема конкретно на моєму сайті. Але потім помітив, що реклама з’являється скрізь. Що потрібно робити?

  • Завантажуємо, встановлюємо софт, запускаємо його.
  • Відразу ж почнеться сканування. Через кілька хвилин з’являться результати:

  • Бажано перезавантажити систему для чистоти експерименту.

  Допомогло? Чи ні? Якщо реклама продовжує дратувати, то переходимо до наступної утиліті.

  Antimalware від компанії Symantec

  Принцип роботи цього ЗА такою ж, як і у Хітмена. Скачати можна тут. Після інсталяції скануєте систему, аналізуєте результати. Якщо програма виявила проблему, значить можете попрощатися з рекламою на всіх сайтах.

  Набридла реклама в браузері – видаляємо і блокуємо її

  На жаль, так буває не завжди. В якості альтернативи можна запустити повну перевірку з використанням утиліти DrWeb CureIt!, про яку я неодноразово писав.

  Використовуємо блокування в браузерах

  Існує безліч плагінів / доповнень / розширень для браузерів Інтернету, але найпоширенішим є AdBlock (а також, AdGuard), який здатний інтегруватися навіть у новий Яндекс браузер.

  Але не варто думати, що ця утиліта здатна позбавити від усіх бід. Насправді, АдБлокер може приховувати тільки ті блоки, які встановлені на сайті.

  Якщо вірус «сидить» всередині системи, то даний софт виявиться марним. Краще всього використовувати його в комплексі з вищезазначеними утилітами для досягнення максимального ефекту.

  Увага! В магазині доповнень Гугл Хром (або Опера, яка вбиває рекламу, Фаєрфокс) можна знайти кілька версій AdBlock. Деякі з них є «псевдо-блокаторами». Тобто, прикриваючись гучним назвою вони самі стають причиною появи банерів та іншого мотлоху. Обов’язково встановлюйте софт з високим рейтингом, великою кількістю скачувань.

  Набридла реклама в браузері – видаляємо і блокуємо її

  Якщо Ви дочитали інструкцію до цього місця, швидше за все, Вам нічого не допомогло. Тоді варто перейти на радикальні способи.

  Ручне очищення

  Не турбуйтеся, боляче не буде! Всього кілька простих кроків, і Ви позбудетеся від настирливого вірусу. Головна складність полягає в пошуку шкідливого забезпечення. Найбільш поширені мають наступні назви:

  • Websocial / Webalta
  • CodecDefaultKernel
  • RSTUpdater
  • Mobogenie
  • Babylon
  • Conduit
  • Pirrit

  Ви запитаєте: «Що мені дає ця інформація?». Знаючи «ім’я ворога», можна відшукати його в переліку встановлених програм («Панель управління» – «Програми та компоненти»).

  Набридла реклама в браузері – видаляємо і блокуємо її

  Є невелика вірогідність того, що вірус не надто «хитрий» і його можна буде видалити таким чином. Але так буває рідко. Найчастіше, шкідливий код ховається глибше.

  Обов’язково перегляньте список доповнень браузера. Ось приклад для Chrome:

  Набридла реклама в браузері – видаляємо і блокуємо її

  Якщо помічаєте, що в активному стані знаходяться розширення, про яких Ви нічого не знаєте, значить можете сміливо їх відключати. Аналогічно робимо і з іншими браузерами. Зазвичай кнопка меню знаходиться праворуч зверху.

  Глибокий пошук

  Попереду найцікавіше. Ні, нам не доведеться користуватися командним рядком та іншими витонченими способами.

  • Почнемо з диспетчера задач. Всі знають, як його викликати? Просто затискаєте на клавіатурі Ctrl, Shift і Esc . З’явиться таке вікно:

  Набридла реклама в браузері – видаляємо і блокуємо її

  • Всі підозрілий процеси сміливо закривайте. Ще раз перегляньте список, який розташований вище і спробуйте відшукати загрози серед запущених служб.
  • Іноді трапляється так, що процес не хоче видалятися. Тоді слід з контекстного меню вибрати пункт «Відкрити місце зберігання…» і перейти в папку з вірусом. Здогадайтеся, що з нею треба зробити? Але тут також може з’явитися вікно помилки «Відмовлено в доступі».
  • Доведеться завантажити систему в безпечному режимі. Під час запуску ПК тиснемо F8 і чекаємо появи меню:

  Набридла реклама в браузері – видаляємо і блокуємо її

  • Коли ОС запуститься, слід відкрити утиліту конфігурації: вводимо «msconfig» (без лапок) у рядку консолі «Виконати» (Win+R). Переходимо на вкладку «Автозавантаження» і знімаємо галочки з підозрілих пунктів.
  • У «Панелі управління» відкриваємо «Властивості папки» і на вкладці «Вид» вмикаємо відображення прихованих файлів і папок:

  Набридла реклама в браузері – видаляємо і блокуємо її

  • Тепер можна знову спробувати видалити папку з вірусом, яка раніше не усувалася.

  Увага! Якщо після зачистки шкідливих файлів виникають проблеми з встановленням зв’язку через проксі-сервер, то слід в «Властивості оглядача» перейти до налаштувань мережі та відзначити галочкою пункт, який відповідає за «Автоматичне визначення», а нижче зняти позначку «Використовувати проксі…» (на скріні все показано):

  Набридла реклама в браузері – видаляємо і блокуємо її

  Перевірка ярликів

  Є ще один метод усунення вірусу в браузері Firefox і інших браузерах. Проблема може ховатися у налаштуваннях ярлика, як би банально це не звучало.

  Шкідливі програми здатні створювати дублікати ярликів, які зовні нагадують значок для запуску, але при їх відкритті починає завантажуватися рекламний сайт.

  Пам’ятайте, що будь-яка «іконка» має посилатися на виконавчий файл з розширенням exe. Щоб перевірити це, слід натиснути правою кнопкою по ярлику і вибрати пункт «Властивості».

  Зверніть увагу на рядок «Об’єкт». Якщо вона закінчується на «url», значить можете сміливо видаляти цей файл, оскільки він служить не для запуску браузера, а для звернення до рекламного ресурсу. Ось як це виглядає на прикладі Opera:

  Набридла реклама в браузері – видаляємо і блокуємо її

  Відкрийте папку, в якій встановлено, знайдіть «дублі», які потрібно зачистити. Перевіряйте розширення і «грохайте» все, що не є «exe» додатком.

  Набридла реклама в браузері – видаляємо і блокуємо її

  В ідеалі, потрібно деінсталювати Оперу, виконати очищення сміття за допомогою CCleaner (або будь-якого іншого подібного софта), перезавантажити ПК, потім заново завантажити свіженьку версію браузера, встановити її і радіти життю!

  Підводимо підсумки

  Я намагався викладати матеріал систематично і деталізовано, щоб кожен користувач зміг розібратися з методами усунення рекламних вірусів. У моїй практиці поки не траплялися ситуації, коли дані способи виявлялися безсилими. Найкращий захист – комплексна.

  Багато хто не звертають уваги на спливаючі банери або просто закривають їх. На цьому все і закінчується. Але деякі загрози можуть «мутувати» з часом: спочатку вони навантажують Вас рекламою, а потім потай розповзаються по системі, відправляючи важливу інформацію на сервери зловмисників. Так що висновки робіть самі. Але я б рекомендував при першому звоночке задуматися про видалення.

  Але найкраще лікування – це профілактика! Намагайтеся не завантажувати підозрілі програми, доповнення для браузерів. Під час установки ПО слідкуйте за тим, що пропонує «майстер», щоб не отримати в навантаження «приємний» бонус. Якщо ж не вдалося запобігти «біду», то варто озброїтися моєю інструкцією, і тоді ніякі віруси не страшні.

  Допомогла стаття? Поділіться, будь ласка, корисним матеріалом в соціальних мережах. Не забудьте додати в закладки, щоб не довелося довго шукати в разі потреби.

  З повагою, Віктор